« Tagasi

Jõelähtme vallavalitsuse infokiri 29.09.–18.10.2022

Palume kõigil vallavalitsusse pöörduda soovijatel eelnevalt aeg registreerida telefoni või e-maili teel. Kontaktid on leitavad kodulehelt.

Vallavanem Andrus Umboja

Jõelähtme vallas asuvad punamonumendid eemaldati 14. oktoobril. Monumentide eemaldamine nii Lool kui ka Kostiveres möödus rahulikult.  Artikkel ja pildid on leitavad SIIT.

Abivallavanem Priit Põldma

17. oktoobril lõppes Jõelähtme valla kaasavasse eelarvesse ettepanekute vastu võtmine. Uuel nädalal koguneb komisjon, hindamaks esitatud projektide nõuetele vastavust. Seejärel avaldatakse ettepanekud rahvahääletuse jaoks volis.ee keskkonnas. Kolm enim hääli saanud projekti teostatakse 2023. a. jooksul.

Abivallavanem Art Kuum

Koolibusside sõiduajad muutuvad teisest õppeveerandist. Uued sõiduajad leiad SIIT.

Arendusnõunik Piia Eller

Alanud on Jõelähtme valla arengukava kaasamisseminaridele registreerumine. Palun vali endale meelepärane teema, mis Sulle hingelähedane on ja aita luua oma koduvallale uus arengukava. Oodatud on kõik, kes soovivad panustada. Teemade valik ja registreerumine SIIN.

Igal aastal oktoobrikuu alguses toimub traditsiooniline üle-eestiline ettevõtlusnädal, loe pikemalt Jõelähtme valla ettevõtlike inimeste ja ettevõtjate ümarlauast SIIT.

Finantsosakonna juhataja Terje Linder

13.oktoobril toimunud  vallavolikogu istungil võeti vastu eelarvestrateegia järgnevaks neljaks aastaks. Eelarvestrateegia on leitav valla kodulehel.

Keskkonnanõunik Mailis Ental

14. oktoobril saatis Eesti Keskkonnateenused välja uued jäätmeveolepingud. Loe pikemalt SIIT.

5. novembril toimub sügisene ohtlike jäätmete kogumisring. Sõidugraafiku leiad SIIT.

Haridus-, kultuuri- ja sotsiaalosakonna juhataja Carmen Viherpuu

19.10 toimub Jõelähtme valla kõigi haridusasutuste (Loo, Kostivere ja Neeme koolid ja lasteaiad ning Jõelähtme huvikool) hoolekogude liikmete ja haridusasutuste juhtide hoolekoguteemaline koolitus Kostivere kultuurimõisas. Koolitajaks on Jüri Ginter. Varasemalt ühist hoolekogu liikmete koolitust pole toimunud – see on esmakordne. Koolitus sisaldab – hoolekogudesse kuuluvate liikmete õigused, liikme võimalustest asutust toetada ja võimestada. Seadusest tulenevad pädevused ja kohustused. Ka valla õigusaktides aitab koolitaja kaasa rääkida ja nõustada, kas on muutmisvajadusi.

Otsime oma osakonda noorsootöö- ja spordispetsialisti – kandideerimine kuni 01.11.22. Loe pikemalt SIIT.

Sotsiaalnõunik Kristiina Välba

2. oktoobril toimus Kostivere kultuurimõisa ja Jõelähtme vallavalitsuse koostöös järjekordne eakate tänupäev. Üritus oli meeleolukas nagu tavaliselt – räägiti heast unest, pasunakoori saatel sai laulda ja jalgagi keerutada. Tunnustati aktiivseid vanemaealisi ning nauditi ilusat sügisest pühapäeva.

Aktiivselt on tegeletud 2023.a. eelarve koostamisega nii valla päevakeskuse kui vallavalitsuse sotsiaalvaldkonna tasandil.

17. oktoobril asus Jõelähtme valla päevakeskuse uue juhina tööle Uku Torjus.

Käesoleva aasta alguses käivitusid kaks toetusmeedet, läbi mille on piirkonna elanikel võimalik saada psühholoogilist abi ja vaimset tervist toetavaid teenuseid tasuta.

Kommunikatsioonispetsialist Laura Ruul

13. oktoobril toimus naiskodukaitsjate ja kaitseliitlaste tegevuse tutvustusõhtu, mis oli väga edukas  - selle tulemusena luuakse kohalik, Jõelähtme naiskond!

7. novembrini on võimalik esitada taotlusi kultuuri,-haridus- ja sporditegevuse toetuse jaoks. Maksimaalne toetuse määr on 90% projekti või ürituse kogumaksumusest kuid mitte rohkem  kui 650 eurot.

12. novembril võtab aset sügisene isadepäevaeelne lusikapidu.

Päästeamet on saatnud Eesti elanike postkasti taaskord kriisiolukorras käitumise juhised.
Põhjalikud käitumisjuhendid erinevates olukordades on PDF vormis kättesaadavad SIIN.
Kriisiolukordadeks valmistumise- ja tegutsemisjuhised erinevates kriisiolukordades ja on saadaval rakenduses Ole valmis! Kui rakendus on telefonis alla laetud, töötab see vajadusel ka ilma internetita.