« Tagasi

Jõelähtme vallavalitsuse infokiri 31.03.–13.04.2022

Koroonaviiruse levik on endiselt hoogne ja kuigi märtsikuus leevendati COVID piiranguid, on viirus ikka veel ohtlik.  Jõelähtme vallas on nakatumisnäit väga kõrge, seega jälgige nii enda kui lähedal olevate inimeste tervist. Pöörake keskmiselt suuremat tähelepanu ka hajutatuse põhimõttele.

Vallavanem Andrus Umboja

Koostamisel on Kostivere maastikukaitseala kaitsekorralduskava koostamine aastateks 2022‒2031. Kaitsekorralduskava koostamise avalikkuse kaasamise koosolek toimub 28. aprill 2022. a kell 15 veebirakenduse Microsoft Teams vahendusel. 
Kõik huvilised on oodatud osalema, rohkem infot leiab SIIT.

Keskkonna- ja kommunaalosakond – abivallavanem Art Kuum

Palume teavitada valda sõiduteedele talve jooksul tekkinud löökaukudest.
Kergliiklus- ja sõiduteede hooldamisest lähemalt koos vajalike kontaktidega leiab SIIT.
 

Abivallavanem Priit Põldma

Jõelähtme Vallavolikogu eraldas vahendid Jägala sotsiaalmaja remontimata korterite renoveerimiseks, et vajadusel oleks võimalik sinna paigutada Ukraina sõjapõgenike.
Remonditakse praegu mitte kasutuses olevad neljanda korruse korterid, lisaks korterid 7, 8, 13/1 ja 15.

Haridus,- kultuuri- ja sotsiaalosakonna juhataja Carmen Viherpuu

Aprillis algab lasteaedade rühmade komplekteerimine. Jõelähtme valla lasteasutustesse on õigus saada lasteaiakoht lapsel alates pooleteise aasta vanusest, kui lapse ja vähemalt ühe vanema elukoht on jooksva aasta 1. jaanuari seisuga rahvastikuregistri järgi Jõelähtme vald.
Jõelähtme vallavalitsus on liitunud haridusteenuste haldamise infosüsteemiga ARNO, kuhu lapsevanem saab siseneda ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID vahendusel.

Sotsiaalnõunik Kristiina Välba

Kuni keskmise sissetulekuga perede energiahindade kallinemise hüvitamise meedet on pikendatud kuni aprilli lõpuni. Seega on aprill on praeguse seisuga viimane kuu, mil elektriarved hüvitatakse.
Avaldusi võetakse vastu kuni 31. maini ja saab taotleda kogu perioodi eest (8 kuud sept 2021 – aprill 2022). Energiakulude hüvitamisest loe SIIT.
 

Noorsootöö- ja spordispetsialist Kreete Juurak

2.aprillil toimus Jõelähtme noortevolikogul haridus- ja noorteameti rahvusvahelise noorteinfo võrgustiku koordinaator Laura Kiviseljaga koolitus, kus lisaks sotsiaalmeediakoolitusele arutleti koos noortevolikogu murede ja rõõmude üle ning saadi paika brändiraamat. Lisaks saadi Lauralt ka mõtteid ja toetust, kuidas valla komisjonide töös noorte häält rohkem kuuldavaks teha.

6. aprillil toimus Kostiveres, Ajaveskis noorsootöö ümarlaud, kus koos olid meie vallas noortega töötavad spetsialistid, et teha paremat koostööd ning olla ühes infoväljas- ikka noorte nimel.

3. mail algab kandideerimine Jõelähtme õpilasmalevasse #JÕM2022. Rohkem infot SIIT.              

Keskkonnanõunik Mailis Ental

Vallavalitsus korraldab 7. mail kevadise ohtlike jäätmete kogumisringi Jõelähtme valla elanikele. Jäätmeid saab üle anda tasuta.

Kogumisauto liikumistrajektoori ja kellaaegu vaata SIIT.

Kommunikatsioonispetsialist Laura Ruul

13. aprillil toimus Kostivere Kultuurimõisas elanikkonnakaitse teemaõhtu, samasugune sündmus võtab aset ka 19. aprillil Lool. Kokkuvõttega toimunud sündmustest saab tutvuda peagi ilmuvas vallalehes.

Emadepäeva eelsel lusikapeol tervitatakse Jõelähtme valla registri lapsi, kelle sünd registreeriti ajavahemikus 12.10.2021–07.04.2022.
Kavas on vallajuhtide tervituskõne, muusikaline etteaste ning lusikate üleandmine. Kohal on ka fotograaf. Neile peredele, kel ei õnnestu lusikapeol osaleda, saadetakse kingitus koju postiga.

Teeme Ära talgud Jõelähtme vallas – kutsume üles vallaelanikke osalema kevadistel koristutalgutel.
Loe rohkem SIIT.