3.03.21

Jõelähtme valla 2020. aasta silmapaistvamad saavutused ja tegijad

Tunnustused ja tänusõnad anti üle virtuaalselt.  24. veebruaril avanes kodulehel video „Eesti Vabariigi 103. ja Jõelähtme valla 130. aastapäeva tähistamine ning 2020. aasta tegijate tunnustamine".

Jõelähtme valla elutööpreemia pälvis Liivi Vain

Liivi Vain asus Jõelähtme Vallavalitsuses sotsiaaltöötajana tööle aastal 1995, samal aastal võttis Riigikogu vastu Eesti esimese sotsiaalhoolekande seaduse. Lisaks sotsiaaltööle tegeles ta aastaid ka valla erinevate hariduse, kultuuri, spordi teemadega. Jõelähtme valda tunneb ta nagu oma viite sõrme ning aastakümnete jooksul tehtud töö on teda viinud kokku suure osa valla elanikega.

Tööle asudes ei olnud sotsiaalvaldkonnas veel ühtegi korda, määrust ega juhtnööre – kõike pidi hakkama alles mõtlema ja leiutama. Ta on osalenud valla sotsiaalvaldkonna ülesehitamisel ning olnud selle järjepidevuse kandja. Alati osalenud koolitustel, infopäevadel ja seminaridel ning olnud seetõttu kursis kõigi valdkonna uuendustega ning kohanenud muutustega, mida sotsiaaltöö nende aastate jooksul on läbi teinud. Lisaks on hoole ja pühendumusega korraldanud lusikapidu valla beebidele. Kindlasti sümboliseeris stabiilsust ja andis turvatunnet nii mõnelegi valla elanikule juba lihtsalt oma olemasoluga. 2020. aastal täitus Liivi Vainil Jõelähtme Vallavalitsuses 25. tööaasta juubel.

 

Jõelähtme Algatus 2020

Laureaat

Jõelähtme valla esimese discgolfipargi rajamine, Liipa talu (esindaja Joel Juht) – Mullu suve hakul alustas MTÜ Liipa Talu Selts heategevusprojektiga Hooandja lehel, et koguda raha ja rajada kogukonna abiga Jõelähtme valda esimene discgolf´i park. Kogu suve nägi Liipa Selts pargi rajamise ettevalmistustega vaeva ning oktoobris tähistatigi Jõelähtme valla esimese discgolfipargi pidulikku avamist. Maha on peetud ka ülimenukaks osutunud esimene tõsine võistlussari „Leader Lennutab 2020".

Nominendid

Jõelähtme kogukonnapõllu rajamine (esindaja Margus Kirja) – Kevadise eriolukorra ajal tekkis Jõelähtme koguduse õpetajal Margus Kirjal mõte, et peaks kogudusele soetama väikese traktori. Edasine arenes juba iseenesest – soetatud traktori abil tõmbas kirikuõpetaja pastoraadi kõrvale maalapile vaod sisse, vabad vaod said koguduse hulgas maha hõigatud ning leidsid kiirelt soovijad – esimene kogukonnapõld oligi sündinud. Vagudel kasvatati ühiselt nii klassikalisi aedvilju kui ka nende veidi põnevmaid sorte, näiteks kahte sorti musta kartulit, roosat kartulit, spargelkartulit, viit liiki kapsast jne.

Jõelähtme valla kolme kooli koostöö arendamine, eestvedaja Kostivere Kooli direktor Olga Saikovskaja – Selle projektiga pani Kostivere kooli direktor Olga Saikovskaja aluse Jõelähtme valla kolme kooli regulaarsele koostööle. Koostöö eesmärgiks on, et kooli juhtkonnad ja õpetajad omaksid ülevaadet naaberkoolis toimuvatest protsessidest, ühist arusaamist kaasava hariduse ning muutuva õpikäsituse põhimõtetest, andekate õpilaste toetamisest ja muudest olulistest koolieluga seotud küsimustest. Projekti tegevusteks küsiti toetust ja projekti rahastas täies mahus SA Innove.

Jõelähtme autoorienteerumine 2020 – Loo Kultuurikeskuse ja Loo noortekeskuse ühisprojekt, mis oli leidlik, hariv ning kontaktivaba lahendus vaba aja veetmiseks piirangute ajal. Autoorienteerumine Jõelähtme vallas osutus äärmiselt populaarseks ning oli huvitav ning omanäoline võimalus tutvuda oluliste valla paikade ning kultuurimälestistega.

Jõelähtme Kultuuritegu 2020

Laureaat

Jõelähtme laululaps 40 – Esimene ametlik laste lauluvõistlus Jõelähtme vallas toimus 1980. aastal Lool Linnuvabriku lasteaias. Sündmuse ellukutsujaks ja algatajaks muusikaõpetaja Kai Müürsepp, kes eestvedajana korraldas võistlust ühtejutti 20 aastat. Läbi aegade on üritusel olnud mitmeid eestvedajaid, kes lauluvõistlust südamega korraldanud on: Pille Kippel (2001–2006); Vilve Klettenberg (2007–2010); Vello Varik (2011); Kadri Lepik (2012– 2015) ja pikaaegne helindaja Egon Järve. Mehis Viskar on konkurssi korraldanud alates 2016. aastast igal aastal ning võtnud selle oma südameasjaks. Laululapse korraldamisel teeb ta head koostööd Jõelähtme valla muusikaõpetajatega, Harjumaa Omavalitsuste Liiduga ning Harjumaa konkursi korraldajatega. Mehise eestvedamisel on Jõelähtme Laululapse konkursil väljakujunenud kindlad traditsioonid ning igal aastal osaleb žürii töös mitmeid mainekaid oma ala professionaale.

Nominendid

Jõelähtme LavaGrupi laureaadi tiitel Harjumaa Harrastusteatrite festivalil 2020 (esindaja Maie Ramjalg) – Harjumaa Harrastusteatrite festivalil 2020 Kosel pälvis Jõelähtme LavaGrupp laureaadi tiitli ja Tiit Tammesson näitlejapreemia, juhendaja Maie Ramjalg.

Kostivere Laste Teatri Grand Prix põhikooli vanuserühmas Harjumaa Kooliteatrite festivalil 2020 (esindaja Kersti Laanejõe) – mullu oktoobris Aruküla Rahvamajas toimunud Harjumaa Kooliteatrite festivalil pälvis Kostivere Laste Teater Janika Sillamaa etendusega „Rokkivad detektiivid" Harjumaa Kooliteatrite põhikooli vanuserühmas Grand Prix tiitli ja pälvis lisaks hulgaliselt eripreemiaid. Juhendaja Kersti Laanejõe.

Jõelähtme-Kuusalu laulu- ja tantsupäeva „Allikat kuulates" ettevalmistamine – 2020. aasta maikuus pidi taas üle pika aja toimuma Jõelähtme-Kuusalu ühine laulu- ja tantsupäev. Peo ettevalmistused läksid käima täie hooga – pidu sai nimeks „Allikat kuulates" ja omanäolise, selle peo jaoks loodud logo. Peo kunstiline juht Karin Soosalu koostas peo repertuaari, juhendajad alustasid kollektiividega tööd, kollektiivid käisid proovides. Levima hakanud viirus sundis aga peaaegu aasta jagu ettevalmistusi pausile panema, ja paraku selgus, et pidu ei õnnestu läbi viia. Tahame südamest tänada väga suure töö ja pühendumise eest kõiki laulupäevaga seotud kollektiive, juhendajad ja korraldusmeeskonnaliikmeid!

Jõelähtme Sporditegu 2020

Laureaat

Kostivere Kooli koostöö Liikuma Kutsuva Kooli võrgustikuga (elluviija Kostivere Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Karin Vassil) – Karin propageerib jõudsalt liikumist nii koolis kui peale kooli. Ta on viinud Kostivere Kooli sisse nii mõnegi suurema kestliku muutuse. 2019/2020. õppeaasta algusest käivitas kool Karini eestvedamisel õuevahetunnid – kõik Kostivere Kooli õpilased on iga päev 30 minutit õues. Karini eestvedamisel liituti 2020. aasta kevadel Liikuma Kutsuva Kooli võrgustikuga. Karini eestvedamisel on Kostivere Kooli õpetajad käinud Liikuma Kutsuva Kooli seminaridel ning on hakanud kasutama tundides ja vahetundides sealt õpitud õppemeetodeid. Koostöö Liikuma Kutsuva Kooli võrgustikuga on muutunud süsteemseks ning jätkusuutlikuks nii õpilaste, kui ka õpetajate tasandil.

Nominendid

Jõelähtme valla esimese discgolfipargi rajamine, Liipa talu (esindaja Joel Juht) – Mullu suve hakul alustas MTÜ Liipa Talu Selts heategevusprojektiga Hooandja lehel, et koguda raha ja rajada kogukonna abiga Jõelähtme valda esimene discgolf´i park. Kogu suve nägi Liipa Selts pargi rajamise ettevalmistustega vaeva ning oktoobris tähistatigi Jõelähtme valla esimese discgolfi pargi pidulikku avamist. Maha on peetud ka ülimenukaks osutunud esimene tõsine võistlussari „Leader Lennutab 2020".

Treeningvõimaluste loomine eakatele ning kurvikatele ja sportliku eluviisi aktiivne edendamine (treener Alisa Mletsin) – Treener Alisa on väsimatult ja reipalt jätkanud trennide andmist ka keerulisemates oludes. Ta on juba kolm aastat andnud Lool ja Kostiveres seeniorvõimlemist, mis on seenioride seas alati väga oodatud ja populaarsed. Lisaks teeb ta Lool võimlemist kurvikatele ning samuti teeb eraldi baastreeninguid jõusaalis. Alisaga kokku puutunud inimesed ütlevad Alisa kohta, et ta paneb kogu ruumi särama.

Kostivere X sildade jooks – 2020. aastal toimus juubelihõnguline Kostivere sildade jooks – juba kümme aastat on Kostivere Spordiselts korraldanud väga heal tasemel jooksuvõistlust. Jooksuvõistluse ettevalmistused algavad juba varakult raja trajektoori maha märkimisega ning hooldamisega, võistluspäeval on rajal piisavalt meeskonnaliikmeid, kes suunavad, ergutavad ja jagavad joogivett, finishis ootab võistlejaid supp, magustoit ja vesi, hiigelsuurel ekraanil saavad kaasaelajad jälgida võistluse kulgu reaalajas.

Jõelähtme Noortetegu 2020

Laureaat

Neeme noortetoa avamine (esindaja Liis Proos) – Neeme piirkonnas on pikalt otsitud võimalusi noortekeskuse loomiseks, peamine murekoht oli sobiva ruumi olemasolu. Mullu tööd alustanud Neeme noortetuba asub Neeme poe 2. korrusel ja on suurepärane näide era ja avaliku sektori koostööst. Noortetuba sai esimesest hetkest noorte seas väga populaarseks kooskäimise ja ühistegevuste kohaks. Pühendunud noorsootöötaja eestvedamisel võetakse ette erinevaid põnevaid projekte ja üritusi, nelja kuu jooksul külastas noortetoa üritusi üle 630 noore. Juba on loodud ka Neeme noorteaktiiv.

Nominendid

Jõelähtme valla noortekeskuste tegevused eriolukorras (esindaja Liisi Vesselov) – eriolukorra väljakuulutamisega muutus alates 16. märtsist ka noortekeskuste korraldus vallas. Neeme Noortetoa avamine ja paljud teised tegevused lükkusid edasi sügisesse. Algas igapäevane selgitustöö tänavatel ja noorsoo patrull. Tegevusi hakati pakkuma läbi sotsiaalmeedia kanalite ning virtuaalsetes noortekeskustes. See oli aeg, kui info, töökorraldus ning tegevused muutusid iga päevaga. Noorsootöötajad pidid katsetama ja leidma noorte jaoks turvalised keskkonnad ja tegevused, tegema pidevalt teavitustööd ning tulid sellega väga hästi toime.

Rekordarvu õpilaste kaasamine Jõelähtme Õpilasmalevasse 2020 (esindaja Kreete Juurak) – Jõelähtme valla neljas piirkonnas (Loo, Kostivere, Neeme ja Kaberneeme) toimuv Jõelähtme õpilasmalev oli mullu populaarsem kui eales varem kaasates rekordarvu noori – lausa 88 noort vanuses 13–18 aastat. Kvalifitseeritud rühmajuhid, innovaatiline vabaajaprogramm ning koostööpartnerite pakutud töövõimalused teevad malevast ihaldatud suvise sihtkoha nii paljudele vallanoortele, et kahjuks kõik soovijaid malevasse ei pääsenudki. Koostööpartneriteks olevad kohalikud ettevõtted hindavad malevanoorte töökust ning nii mitmegi ettevõttega on koostöö kestnud nüüdseks juba aastaid.

Jõelähtme Haridustegu 2020

Laureaat

Valla koolide koostöö edendamine ja HEV- õpilaste õppimisvõimaluste parendamine Jõelähtme valla koolides (elluviija Kostivere Kooli direktor Olga Saikovskaja) – Olga eestvedamisel on 2020. aastal realiseerunud kolm väga suurt märkimisväärset projekti, mis süsteemselt ja põhjalikult arendavad valla koolide koostööd ja HEV- õpilaste õppimisvõimalusi Jõelähtme valla koolides. Need projektid on „Jõelähtme valla kolme kooli koostöö arendamine"; "Väikelahendused Jõelähtme valla koolide HEV õpilastele"; „Jõelähtme valla õpetajaskonna eripedagoogiliste kompetentside arendamine HEV- õpilaste toetamiseks". Olga teeb oma tööd südamega ja tema positiivne mõju on laiem, kui ainult Kostivere kooli põhine. Olga on silmnähtavalt arendanud Jõelähtme valla koolide omavahelist süsteemset koostööd, vedanud eest ümarlaudu ja võtnud enda südameasjaks valla hariduslike erivajadustega lapsed.

Nominendid

Distantsõppe väljakutsed Jõelähtme valla haridusasutustes – kohe peale eriolukorra väljakuulutamist pidi kõik asutused oma õppetöö ümber korraldama ja minema üle distantsõppele. Märksõnaks sai kõikide osapoolte digipädevuse suurendamine, aga paralleelselt oli vajadus koheselt ka õppetööd korraldada – leida õpilasest lähtuvaid võimalusi õppetöö jätkamiseks, õpetajate koostööks ja kogemuste jagamiseks parima lahenduse leidmine, sujuva kommunikatsiooni loomiseks, vanemate toetamiseks ja nõustamiseks. Päeva pealt oli vajadus kolida internetti ja leida koolipäevale täiesti uus tähendus, kõikidele osapooltele jõukohane tempo. Jõelähtme valla haridusasutused said neile üleöö kaela sadanud väljakutsetega suurepäraselt hakkama!

Kostivere Kooli koostöö Liikuma Kutsuva Kooli võrgustikuga (elluviija Kostivere Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Karin Vassil) – Karin propageerib jõudsalt liikumist nii koolis kui peale kooli. Ta on viinud Kostivere Kooli sisse nii mõnegi suurema kestliku muutuse. 2019/2020. õppeaasta algusest käivitas kool Karini eestvedamisel õuevahetunnid – kõik Kostivere Kooli õpilased on iga päev 30 minutit õues. Karini eestvedamisel liituti 2020. aasta kevadel Liikuma Kutsuva Kooli võrgustikuga. Karini eestvedamisel on Kostivere Kooli õpetajad käinud Liikuma Kutsuva Kooli seminaridel ning on hakanud kasutama tundides ja vahetundides sealt õpitud õppemeetodeid. Koostöö Liikuma Kutsuva Kooli võrgustikuga on muutunud süsteemseks ning jätkusuutlikuks nii õpilaste, kui ka õpetajate tasandil.

Neeme Mudila Hea lasteaja edendaja tiitel – Neeme Mudila pälvis 2020. aastal Tartu Ülikooli eetikakeskuse konkursil Hea lasteaia edendaja tiitli väärtuspõhise keskkonnahariduse edendamise ning lasteaiapere loovuse toetamise eest. Esmakordselt osales Neeme Mudila konkursil 2017. aastal, mil neid tunnustati Hea lasteaia teerajaja tiitliga, nüüd astuti sammuke edasi ning jõuti Hea lasteaia edendajaks.

Aasta vabatahtlik 2020

Laureaat

Ene-Lii Veski – Ene-Lii on Loo seeniorideklubi Pihlakobar aktiivne liige juba 16 aastat. Ta on justkui nähtamatu haldjas, kes on kohal pea igal Loo aleviku üritusel, lüües käed külge, kus iganes abi vaja – söögitegemisel, nõude pesemisel, koristamisel. Ta saabub esimesena, et aidata ettevalmistusi teha ja lahkub viimasena kui kõik koristatud on.

Väino Haab – Väino on aastakümneid organiseerinud ning panustanud noorte vaba aja veetmise võimalustesse. Ka sel keerulisel ajal, kui koroona on paljude igapäevaelu segamini paisanud, leiab Väino võimalusi pakkuda aktiivset tegevust noortele. Ta on aastaid rajanud ja hooldanud Loo kooli esist uisuväljakut, ajanud sisse suusaradu, loonud lastele uhke kelgumäe. Ta ei ole ka kunagi oma atraktsioonidega puudunud aleviga seotud vabaõhuüritustelt (nt rong, mototehnika). Ta on aidanud aastaid loendamatul hulgal läbi viia laste-ja perelaagreid ning korrashoiutöödeski on tema abistav käsi alati olemas.

Tiia Välk – tema eestvedamisel sai hoo sisse harukordne kodanikualgatus, mille käigus kogutakse ja dokumenteeritakse lõhnahäiringuid Jõelähtme vallas ja Maardu linnas (nüüd ka juba Muugal ja Pirital). Peamiselt kogutakse Tallinna Prügilaga võimalikult seostatavaid lõhnahäiringuid, et need dokumenteerida ning edastada vallale ja ametkondadele. See algatus on aidanud (on aitamas) käima lükata ka Maardu linna kodanike lõhnahäiringu problemaatikaga seotud algatusi. Tegemist on täielikult alt-üles algatusega, kus kogukond kogub valla ja ametkondade jaoks infot, et otsused tugineks faktidel, mitte emotsioonidel.

Konnarände abilised Signe Ankur ja Katrin Luhaäär – Nad on korraldanud konnade abistamist juba viis aastat, millest viimased kolm aastat on seda tehtud juba koostöös Eestimaa Looduse Fondiga organiseeritult. Jooksvalt on kaasatud inimesi Jõelähtme valla küladest (ennekõike Ihasalust ja Neemest) aga läbi Eestimaa Looduse fondi infokanalite on abilisi tulnud ka kaugemalt. Igal aastal päästetud konnade arvud esitatakse Eestimaa Looduse Fondile ja nii sai näiteks 2020. aastal Eestimaal tervikuna päästetud ca 14 000 konna, millest Jõelähtme vallas päästeti 850.

Jõelähtme Aasta tegu 2020

Laureaat

Loo Keskkooli laienduse valmimine – kauaoodatud Loo keskkooli laiendus avati pidulikult mullu 31. augustil. Ehitustööd vältasid veidi üle ühe aasta ning tööde maksumuseks kujunes ligi 2,5 miljonit eurot. Ehituse käigus sai kool peale kolmanda korruse ja senine omanäoline ringikujuline sisehoov ehitati kinniseks klaaskatusega aatriumiks. Kolmandale korrusele tuli juurde kümme uut klassiruumi, kolm kabinetti ja kaks tualetti. Lisaks paigaldati koolimajja üks invalift ning kolm trepironijat, uus ventilatsioonisüsteem ning uuendati kogu maja välisfassaadi viimistlust. Koolimaja laiendusest ei võitnud mitte ainult koolipere, vaid ka valla kultuurielu saab uusi võimalusi juurde – avar aatrium võimaldab seal vajadusel korraldada erinevaid suurüritusi.

Siiski ei vääri aasta tegu mitte ainult hoone füüsilisel kujul, vaid ka kõik need inimesed, kes olid ehitusperioodi ajal selle keskel – koolipere, kel tuli ebamugavusi trotsides toime tulla; koristajad, kellele langes peale ehitustööde lõppemist erakordne töökoormus, sest kogu maja tuli taas läikima lüüa.

Jõelähtme Aasta toetaja 2020

Laureaat

Thermory AS – Jõelähtme valla ettevõte Thermory AS kingis mullu jõulude eel Jõelähtme vallale 126 000 ühekordset meditsiinilist maski, mida jagati eakatele, suurperedele jt abivajajatele.

Nominendid

Veer Kitchen & Bar – Jõelähtme vallas Koljunuki sadamas tegutsev restoran Veer andis novembri lõpus sotsiaalosakonnale teada, et soovivad teha omalt poolt kingituse mõnele Jõelähtme valla perele, kelle sotsiaalosakond välja valib ning katta nende perede pühadelaua. Jõulude eel viidigi valitud peredele aurav jõulupraad koos muu maitsvaga koju kätte.

Karlskroona OÜ – Ettevõte aitas tuua jõulurõõmu paljude abivajajate kodudesse, panustades maitsva toidukraamiga nende jõululauale.

LundenFood OÜ – Ettevõte aitas tuua jõulurõõmu paljude abivajajate kodudesse, panustades maitsva toidukraamiga nende jõululauale.

HKScan Estonia AS – Ettevõte aitas tuua jõulurõõmu paljude abivajajate kodudesse, panustades maitsva toidukraamiga nende jõululauale.

Kikas OÜ – Ettevõte aitas tuua jõulurõõmu paljude abivajajate kodudesse, panustades maitsva toidukraamiga nende jõululauale.

DAVAFoods Estonia AS – Ettevõte aitas tuua jõulurõõmu paljude abivajajate kodudesse, panustades maitsva toidukraamiga nende jõululauale.

Briketipoisid OÜ – Mullu eriolukorra ajal toetas Kostiveres asuv briketi ja pelleti tootmisega tegelev ettevõte Briketipoisid OÜ oma toodanguga seitset Jõelähtme valla paljulapselist või raskustesse sattunud perekonda, et nad saaksid oma kodud soojas hoida ja tunda ennast turvaliselt. Ettevõtte on appi tulnud hiljemgi ning soovivad ka edaspidi vallavalitsusega koostööd teha ning abivajajate aitamisse panustada.

Jõelähtme Aktiivne kogukond 2020

Laureaat

Liivamäe külaseltsi aktiivsus kogukonna ühtsustunde loomisel ja kasvatamisel (esindajad Merilin Uder ja Kairi Piirisild) – Liivamäe küla on üsna uus ja noor küla keset lagedat põldu. Olukorras, kus külal puudub seltsimaja ning Tallinn on oma võimalustega ahvatlevalt lähedal, on siiski leitud võimalusi, et kogukonda kokku tuua ja läbi ühistegevuste liita. Külaselts on kirjutanud mitmeid edukaid projekte, tänu millele on arendatud külaplatsi. Külaplatsile istutati ühiselt pea 60 puud, et lagedat platsi veidi hubasemaks muuta, järgmisest projektivoorust saadi toetust ning pandi püsti lipumast ja jalgpalliväravad. Ühiselt peetakse regulaarselt talgupäevasid ning võetakse ette vajalikke heakorratöid, kaasates jõukohastes tegevustes ka külalapsi. Kuna lapsi on külas palju, rajati külaplatsile tänu projektitoetustele ka korralik mänguväljak. Lühikese aja jooksul on külaselts kogukonda lähendanud ning läbi sihikindla tegutsemise liigutakse järjest uute eesmärkide poole.

Nominendid

Jõelähtme kogukonnapõllu rajamine (esindaja Margus Kirja) – Kevadise eriolukorra ajal tekkis Jõelähtme koguduse õpetajal Margus Kirjal mõte, et peaks kogudusele soetama väikese traktori. Edasine arenes juba iseenesest – soetatud traktori abil tõmbas kirikuõpetaja pastoraadi kõrvale maalapile vaod sisse, vabad vaod said koguduse hulgas maha hõigatud ning leidsid kiirelt soovijad – esimene kogukonnapõld oligi sündinud. Vagudel kasvatati ühiselt nii klassikalisi aedvilju kui ka nende veidi põnevmaid sorte, näiteks kahte sorti musta kartulit, roosat kartulit, spargelkartulit, viit liiki kapsast jne.

Koogi külas Lundi paisu silla renoveerimine (esindaja Andrus Pruul) – Koogi külas renoveeriti kohalike algatusel ja koostöös Lundi paisu jalakäijate sild. Vanalt sillalt, mis kujutas endast üle veekogu ulatuvat betoonpaneeli ja metallist piirdeid, eemaldati logisevad ja ohtlikud piirded, betoonpaneelid kaeti puitkonstruktsiooniga ning ehitati uued puidust sillapiirded. Kuna sillale pääs oli üsna järsk ja talvisel/ porisel ajal ka üsna libe, uuendati lisaks sillale ka silla juurde viivat jalgrada – silla mõlemast otsast sai rada laugemaks kaevatud, põhi täideti killustikuga ja kaeti hakkepuiduga. Uuele sillale lisati efektne täiendus ka valgustuse näol – kogu sild on täies ulatuses valgustatud.

Haljava küla kogukonna tegevused külaplatsi arendamisel (esindaja külavanem Maigi Päären) – Haljava Külaseltsi on koondunud toredad inimesed, kes jagavad arusaama, et kodu ei alga mitte koduuksest vaid palju kaugemalt. Samuti armastavad Haljava küla inimesed koosolemist ja tegutsemist ning seetõttu on nad aastate jooksul loonud endile mõnusa külaplatsi just oma soove ja vajadusi silmas pidades. Projektide toel on valminud katus lava kohale, sein, külaplatsi ja majade vahele helide summutamiseks, põnev ronimisala lastele ja lapsemeelsetele ning pitsaahi. Oma sünnipäevi ning muid tähistamisi peavad seal nii suured kui ka väikesed ja kogunetakse ka lihtsalt mõnusaks koosolemiseks.

 

Valla eritänu

Merike Metstak – Abivalmiduse, lahke suhtumise ja toimeka asjaajamise eest Saviranna külavanemana.

Tõnis Tuuder – Taevaavarustest Jõelähtme vallast tehtud suurepäraste droonikaadrite eest.

Peeter Mahlapuu – Neeme külaelu järjepideva toetamise eest

Asko Pukk – Neeme ja Ihasalu piirkonna talispordi edendamise eest.

Tarmo Nurmetalo – Kaberneeme külateede korrastamise eest

Kristine Teder – Pühendunud suhtumise, hoolivuse ja uuendusmeelsuse eest klassiõpetajana

Anu Tavinoff – Pühendunud suhtumise, hoolivuse ja äärmise abivalmiduse eest tugiisikuna

Kaberneeme Klubi ja Rait Killandi – Kogukonna turvalisuse tagamise eest

Neeme Päästeselts ja Martin Mäemets – Kogukonna turvalisuse tagamise eest

Kostivere Päästeselts ja Meelis Oja – Kogukonna turvalisuse tagamise eest

Neeme kool – Jõelähtme valla väärika esindamise eest 2020. aastal ETV teaduspõhises haridussaates „Maailma kõige targem rahvas"

Kostivere põhikool – Jõelähtme valla väärika esindamise eest 2020. aastal ETV teaduspõhises haridussaates „Maailma kõige targem rahvas"

Helen Sooväli-Sepping ja Erik Sepping – Elukeskkonna väärtustamise ja teadlikkuse tõstmise, kogukonna toetamise ja pärandkultuuri hoidmise eest Jõelähtme vallas!

Margit Pärtel – Koostööprojekti „Pealinnast Piirilinna" vedamise eest.

Karin Soosalu – Aitäh olemast lähedal ja kaasas sellel uskumatul teekonnal Jägala ürgorgu Allikat kuulama.

Merkuur OÜ –2020. aastal Euroopa ettevõtluse edendamise auhinnatseremoonial ettevõtlusoskustesse investeerimise kategoorias Euroopa parima projekti „Mobiilsed töötoad" tunnustuse eest.

Estonian Golf & Country Club – Jõelähtme valla elanikele talispordivõimaluste pakkumise ning väärtusliku koostöö eest Jõelähtme Õpilasmaleva koostööpartnerina

 

Tunnustus maakondlike, üleriigiliste ja rahvusvaheliste saavutuste eest

Oskar Leomar – 2020. aastal suurepäraste saavutuste eest mudellennunduses. Eesti Karikavõistluste üldvõit noorte arvestuses väikese plaaneri F1H klassis; Eesti meister noorte arvestuses väikese plaaneri F1H klassis ning raadiolennus suures elektriplaaneris F5J; Eesti Karikavõistluste noorte arvestuses suures plaaneris F1A kolmas koht ning väikeses kummimootoriga mudelis F1G teine koht.

Carolin Raud – 1. koht Eesti Ultimate noorteliiga neidude kategoorias.

Anna Loginova – Grand Prix rahvusvahelisel konkursil "Baltic Wave" ning diplom üleriigilisel konkursil "Eesti kõla", juhendaja Irina Bronzova.

Siim Lehtma – 2. koht Loode-Eesti regiooni akordionikonkursil, juhendaja Eve Vendt.

Sofia Salina Haugas – 1. koht rahvusvahelisel konkursil "Baltic Wave" ning "Star Start" (online), juhendaja Jelena Perepeljatnik.

Elina Ivanova – 3. koht rahvusvahelisel konkursil "Baltic Wave" ning 2. koht rahvusvahelisel konkursil "Star Start" (online), juhendaja Amalia Tšittšjan

Hõbe Arro – 2. koht rahvusvahelisel            konkursil "Star Start" (online), juhendaja Amalia Tšittšjan.