« Tagasi

Iduettevõte ResQ Club aitab vähendada toidu raiskamist

Tallinnas ja selle lähiümbruses on eelmise aasta novembrist turul ambitsioonikas äpp – ResQ Club – missiooniga vähendada kohvikute, restoranid ja toidupoodide toidukadu. Ettevõtte eesmärk on vähendada toidu raiskamist nullini ja algus on olnud edukas.

ResQ Club on mobiiliäpp müümata jäänud toidule. See ühendab toidu ülejäägiga söögikohti ja toidupoode lähedal asuvate inimestega, kes eelistavad taskukohast kvaliteetset toitu. Ettevõte asutati 2015. aastal Soomes ning tegutseb Soomes, Rootsis, Saksamaal ja nüüd ka Eestis.

"Oleme väga rõõmsad sooja vastuvõtu ja suurepärase alguse üle Eesti turul. Oleme koostööd teinud juba enam kui 100 kohviku, restorani ja hulgimüüjaga ning meie rakendusel on üle 12 000 registreerunud kliendi üle Tallinna. Oleme ainuüksi Eestis koos koostööpartnerite ja klientidega suutnud päästa üle 13 000 portsjoni prügikasti sattumast," räägib Eesti turu juht Anett Kislov.

Kuigi ResQ Club esialgu otsustas alustada vaid Tallinnas, on ettevõtet eriti positiivselt üllatanud Loo ja Muuga piirkond
„Meil on hea meel, et selles piirkonnas on toidu raiskamise vähendamine olnud niivõrd populaarne. Meiega on liitunud mitmed hulgimüüjad ja pagariärid ning kõigest mõne kuuga on päästetud üle 17 000 kg toitu, mis võrdub üle 28 000 kg säästetud CO2 ekvivalendiga," jätkab Kislov.

On selge, et toidu raiskamine on tohutu ülemaailmne probleem. Keskkonnaministeeriumi poolt eelmisel aastal tellitud uuringu kohaselt tekib Eestis aastas 167 000 tonni toidujäätmeid ehk 127 kg toidujäätmeid elaniku kohta kogu toidutarneahelas. ÜRO kestliku arengu eesmärgi kohaselt tuleb kogu maailmas 2030. aastaks vähendada jaekaubanduses ja tarbimises ühe elaniku kohta tekkivaid toidujäätmeid vähemalt poole võrra.

ResQ Club koostööpartnerid saavad oma müümata jäänud toidu muuta uueks igakuiseks lisatuluks, jõuda uute klientideni, vähendades samal ajal süsiniku jalajälge. Tarbijad saavad säästa aega ja raha, tarbides samas jätkusuutlikult. ResQ Club on lahendus, millega võidavad kõik: ettevõtted, kliendid ja planeet.

‘'Tänu ResQ Club'le vähendasime oma toodete mahakandmist ligi 90%, lisaks hakkasime teenima veidi lisakasumit ja oleme saanud ka uusi kliente,‘' kirjeldab Pärnamäe Keskuses asuva Kukkel Pagariäri omanik Pavel Jevdokimenko ResQ kasutamist.

Kuidas ResQ Club toimib?

1. Laadi alla ResQ Club rakendus.

2. Leia kaardilt enda läheduses parimad pakkumised.

3. Telli toit ja maksa selle eest otse rakenduses.

4. Too valitud toit pakkuja juurest rakenduses märgitud ajavahemikus.

5. Naudi oma einet ja tunne rõõmu, et oled andnud oma panuse toidu säästmisel.

Lisateabe saamiseks: +372 640 6420 | anett.kislov@resq-club.com |www.resq-club.com/et