« Tagasi

Jaanuar on meie koduvalla sünnipäevakuu

19. jaanuaril 1891 ehk 132 aastat tagasi alustas tegevust Jõelähtme vald. Seda kuupäeva loetakse Jõelähtme valla sünnidaatumiks põhjusel, et just 19. jaanuaril 1891 aastal kogunes seniste mõisavaldade liitmisel loodud Jõelähtme valla volikogu oma esimesele istungile.

16. jaanuaril 1992 ehk 31 aastat tagasi taastati Jõelähtme valla omavalitsuslik staatus. Palju õnne meie armsale koduvallale ja kõigile meie valla inimestele!

Alanud 2023. aasta on ka liikumisaasta, mille puhul kutsume kõiki meie kogukonnaliikmeid koduvallas ringi liikuma. Olenemata, kas olete alles siia kolinud või elanud siin juba aastaid – ikka on Jõelähtme vallas põnevat uudistada, igal aastaajal. Liigume terviseks!

Avasta Loo alevikku äpi-põhise matkamängu abil
Jõelähtme valla atesteeritud giid ja 2022.a. Elsa Rikandi kultuuripreemia laureaat Kersti Lepik on loonud Loo aleviku põhise matkamängu.

  • Lae mobiiltelefoni „Loquiz" nimeline tasuta rakendus.*
  • Logi sisse pildil oleva QR koodiga või kasutajanimega Loo2023 (parool: 2023).
  • Katseta, kas leiad üles kõik punktid ning pane oma teadmised proovile!

* Mängus osalemiseks luba rakendusel kasutada asukoha määramist, telefoni kaamera kasutamist ja albumi juurdepääsu.

 

21. jaanuaril peetakse ka Loo kultuurikeskuse 18. sünnipäeva. Olete oodatud SUURELE PEREPÄEVALE, kus ollakse looduses iga ilmaga, luuakse mälestusi ning kasutatakse loovust ja saadakse uusi teadmiseid! Registreeri enda tulek SIIN.

 

Jõelähtme valla sünnipäevakuu läheb aga samm-sammult üle Eesti sünnipäevakuuks. Liigume Eesti vabariigi terviseks!

11. veebruar Eesti Vabariigi sünnipäevakuu metsamatk endisel polügoon-õppeväljal
Kersti Lepik ootab Teid kell 11.00 Linnamäe paisjärve ja HEJ parklas, edasi liigutakse mööda põneva militaarajalooga maastikku. 6 km pikkusel matkal tutvutakse nii Valkla õppevälja, Jägala lasketiiru kui ka Jõesuu väliõppekeskusega. Lisainfo ja registreerimine Aja lugu matkates lehel.


19. veebruar „Jõelähtme liigub" Kostivere karstialal
Kell 11.00 ootab Marko Pille Teid Rebala kaitseala keskus-muuseumi parklasse, sealt edasi suundutakse Kostivere kaitseala avastama. Karstiala on igal aastaajal erinev ja avastamisrõõmu jagub kindlasti. Osalustasu 5 eurot, registreeru lookulutuurikeskus@joelahtmekultuur.ee           

 

25. veebruar „Aastapäeva matk Uitro säärele Neemes"
Jõelähtme valla atesteeritud giid Kadri Prants ootab Teid kell 12.00 Neeme Pood & Kohviku ees. Matkatakse läbi pika ja põneva ajalooga Neeme küla Ihasalu poolsaare tipus olevale alati üllatusi täis Uitro säärele. Rohkem infot ja registreerimine Kadriga Koos lehel.

 

Aja lugu elab siinTänase Jõelähtme valla eelkäijaks võib lugeda 1891. aastal tekkinud valda, mil kuus väikest mõisavalda: Jõelähtme, Jägala, Kostivere, Hülgase, Kodasu ja Rummu ühinesid üheks Jõelähtme vallaks ja esimene vallavolikogu istung toimus 19. jaanuaril 1891. aastal. 

Põnevat lugemist ehk Jõelähtme vallalehe 15. taasiseseisvumisaasta juubelinumber.