« Tagasi

14. oktoobril saatis Eesti Keskkonnateenused välja uued jäätmeveolepingud

Kui Te ei ole saanud lepingut e-maili või posti teel, palun andke sellest AS-le Eesti Keskkonnateenused teada. Juhime tähelepanu, et saadetud lepinguga on kaasas ka kaaskiri, mis sisaldab olulist infot. Kellel on vaja lepingus andmeid muuta või lepingut allkirjastada ning ei ole seda võimalik teha läbi keskkonnateenused.ee iseteeninduskeskkonna, on seda võimalik teha Lool ning Kostiveres.

AS Eesti Keskkonnateenused kliendihaldur on kohal:
- 26. oktoobril Loo Kultuurikeskuses (Loo, Kuusiku Kuusiku tee 1a) kell 13-18.00

- 27. oktoobril Kostivere mõisas (Kostivere, Mõisa tee 2) kell 13-18.00.

Biolagunevate jäätmete eraldi kogumine ja üleandmine on kohustuslik kõigile jäätmevaldajatele
Vastavalt Jõelähtme valla jäätmehoolduseeskirjale alates 01.01.2023. AS Eesti Keskkonnateenused on lepingusse vastava täienduse juba teinud. Vedaja paigaldab kõigile jäätmevaldajatele tasuta biolagunevate jäätmete mahuti. Mahuti paigaldusega seotud üksikasjad täpsustab vedaja vahetult enne paigaldamist.
Biolagunevate jäätmete mahutite paigaldamine toimub perioodil 24.10. kuni 30.11.2022. Biolagunevate jäätmete üleandmine vedajale on kohustuslik alates 01.01.2023.a. Jäätmevaldaja soovi korral algab tema mahuti tühjendamine alates 01.11.2022.a vastavalt veograafikule.

PS. Biolagunevad köögi-ja sööklajäätmed konteineri kohta on tehtud lepingus märge ISIKLIK. Selle all on mõeldud seda konteinerit mille vedaja kinnistule tasuta kohale toob.
Biolagunevate jäätmete üleandmine on tasuta. Biolagunevate jäätmete kogumisel on lubatud ka kompostimine kompostriga, mis vabastab jäätmevaldaja biolagunevate jäätmete kogumismahuti kasutamise ja jäätmete üleandmise kohustusest. Jäätmevaldaja poolt kohtkompostimise toimingu rakendamiseks tuleb esitada nõuetekohane taotlus Jõelähtme Vallavalitsusele, mida saab teha ka valla veebipõhises iseteeninduskeskkonnas SPOKU.

 

Tihe- ja hajaasustusaladest

Kehtiva üldplaneeringuga määratud tiheasustusala piire on võimalik vaadata Maa-ameti kitsenduste kaardilt- https://xgis.maaamet.ee/xgis2/page/app/kitsendused.Samuti on piirkondi, mis vastavad tiheasustusala nõuetele nn kompaktse hoonestusega alad (detailplaneeringuga on moodustatud väikesed krundid, tihedalt koos). Tiheasustusaladel ning kompaktse hoonestusega aladel on vaja kompostimisel kasutada kinnist kompostrit (sobivad nii ise ehitatud kinnised kompostikastid kui ka kaubanduses müügil olevad erinevad kinnised, st kaanega, kompostrid). Jäätmevedaja paigaldab tasuta jäätmete mahuti ka nendele kinnistutele, mis kasutavad kompostimist.

Kui kinnistul rakendatakse kohtkompostimist, siis võib kinnistule toodavat konteinerit edaspidi kasutada muul otstarbel. Mahutis võite hoiustada nt klaastaarat või pandipakendit.  Kui otsustate mahutiga ära anda mõnda muud jäätmeliiki, siis tuleb Teil see lepingus fikseerida. Kui Te tõesti mingil põhjusel tasuta mahutit oma kinnistule ei soovi, siis tuleb sellest vedajale eraldi avaldusega teada anda. Sellega aga loobute võimalusest saada tasuta jäätmemahuti ning lähitulevikus (kindlasti 5 a.) selleks enam võimalust ei avane.

Tühisõidu arve saavad need jäätmevaldajad, kes ei anna graafikujärgselt veopäeval jäätmevedajale jäätmeid üle
Üleandmise mittetoimumise peamine põhjus on konteineri puudumine või sellele ligipääsu puudumine. Tühisõidutasu ei tohi jäätmevedaja küsida juhul, kui konteineri tühjendamise takistus ei tulene jäätmevedaja tegevusest või tegevusetusest nt teetööd, valesti pargitud auto jms. Tasu tühisõidu eest on seotud segaolmejäätmete konteineri tühjendamise hinnaga. Tasu suuruseks on tühjendamata jäänud konteineriga samas suuruses segaolmejäätmete konteineri graafikujärgse tühjendamise tasu.

Juhul kui jäätmevaldajal ei ole jäätmete konteinerit võimalik jäätmevedajale tühjendamiseks üle anda (nt ollakse reisil, aed on lukus või on muu takistav asjaolu), siis jäätmevedaja poolt tühisõidu arve saamise vältimiseks tuleb jäätmevedaja klienditeenindusele anda teada soovist oma kinnistul graafikujärgset vedu mitte teostada. Seda soovi saab esitada kõikide jäätmeliikide osas. Teavitus tuleb teha võimalikult vara enne veopäeva saabumist, hiljemalt aga eelmisel tööpäeval.
Kui jäätmevaldaja hindab, et tema konteineri täitumus on minimaalne ja seda ei ole vaja graafikujärgselt tühjendada, siis saab ka sellise soovi jäätmevedaja klienditeenindusele edastada ja jäätmevedaja jätab teie konteineri tühjendamata. Selline tegevus ei tohi muutuda aga püsivaks tegevuseks eesmärgiga vältida konteineri tühjendamise tasu maksmist. Järelevalvet jäätmevedaja tegevuste osas vallavalitsus. 

Oleme täiendanud ka valla kodulehte (https://joelahtme.ee/korraldatud-jaatmevedu).

Kui Teil on täiendavaid küsimusi, palun võtke ühendust Jõelähtme vallavalitsuse keskkonnanõunikuga Mailis Ental 605 4857 või mailis.ental@joelahtme.ee

Keskkonnanõunik Mailis Ental oli 2022. aasta detsembril Pihlakobaras vastamas levinumatele küsimustele seoses biojäätmete eraldi kogumisega. Videosalvestis on järlevaadatav- ja kuulatav SIIN.