XXVI Jõelähtme Laulupäev ehk Jõelähtme-Kuusalu laulu- ja tantsupidu „Allikat kuulates"pidi algselt toimuma 23.mail 2020.a. Kahjuks tuli aga pandeemia tõttu see pidu aasta võrra edasi lükata ning uueks toimumise kuupäevaks sai 22.mai 2021.
Karin Soosalu kirjutas 19.01.2021 kõigile osalistele nii:
„Hea "Allikat kuulates" peoline!
Oleme korraldusmeeskonnaga teinud
Kuna kõigi meie soov on kogeda õnnestunud ja hästi ettevalmistatud pidu, siis sellistes segastes oludes on väga raske oodatud tulemuseni jõuda.Laseme selle peo laulud, tantsud ja pillilood nüüd vabaks.

Küsimusele, et millal saame kokku tulla, et jälle laulda ja tantsida nii nagu me veel seda mäletame, ei oska meist keegi vastata.
Jääb üle loota ja uskuda, et õige pea saabuvad uued ajad, uued mõtted ja uued peod".
XXVI Jõelähtme-Kuusalu laulu- ja tantsupeo „Allikat kuulates" idee -, nime - ja kava kontseptsiooni autor, kunstiline juht Karin Soosalu sai selle peo idee luuletaja Ly Seppeli (Ehin) luuletusest „Allikas"
Ära jäänud pidu pidi rääkima allikast -
allikas, kosutav ja karge läte, on
toitjaks paljudele jõgedele, mis
voolavad oma teil tasa või
häälekalt, vaiksel vulinal või
jõudsal veekeerukohinal.
Elujõel rännates ei väsi ta
selle jõe lähtest – eluallikast -
joomast, sest elujanu ei lõpe – ei peatu.
Hetkeks lõpeb ränd, vesi on
voolanud uude lättesse, saanud
uueks, puhtaks, selgeks alguseks.
Laulja ja helilooja Silver Sepp viisistas Ly Seppeli luuletuse „Allikas", mis oleks olnud peo tunnuslugu ning mida oleks esitanud ühendkoor.
Helilooja Karin Kuulpak viisistas segakooridele Ernst Enno luuletuse „Õhtu".
Jõelähtme-Kuusalu laulu- ja tantsupeole „Allikat kuulates" registreerus kokku 52 kollektiivi 884. osalejaga. Neist 18 koori (380 lauljat), 31 rahvatantsurühma (454 rahvatantsijat) ja 3 muusikakollektiivi (50 muusikuga).