15.09.22

Lemmiklooma omanikele

Jõelähtme valla koerte ja kasside pidamise eeskiri

Jõelähtme valla lemmikloomade registri põhimäärus

 

Lemmikloomaregister LLR

Loomaomanik saab oma lemmiku ise registrisse lisada portaalis www.llr.ee/e-teenindusLemmikloomaregister LLR on suurim üle-eestiline lemmikloomade register, mis on kasutuses enamustes Eesti omavalitsustes. Loomaomanikud saavad LLRi e-teeninduse kaudu vaada oma lemmikloomade andmeid ning enda uued loomad ise registrisse kanda. Sammuti saab lemmikud registrisse kanda loomaarst.

LLRi portaalis saab omanik tutvuda oma registrisse kantud loomade andmetega, uuendada oma kontakte (telefon, e-post) ja looma asukoha-aadressi, teavitada looma surmast ning registreerida ka ise oma kiibitud lemmiklooma registrisse. Portaali teenuste kasutamiseks tuleb end tuvastada ID-kaardiga.

 

Kuidas kanda oma lemmik registrisse?

  • mine aadressile www.llr.ee;
  • logi sisse oma ID-kaardiga „E-teenindusse";
  • kui kasutaja nimel on juba mõni lemmikloom, kuvatakse kasutaja ja lemmiklooma andmed;
  • uue lemmiklooma registreerimiseks vajuta nupule „Registreerin uue kiibitud looma";
  • avaneb kohustuslik looma kiibi numbri kontroll, kus kontrollitakse, ega sellise kiibiga looma pole juba registrisse kantud. Sisesta lahtrisse oma looma kiibi number (15-kohaline numbrikombinatsioon) ning vajuta nupule „Kontrollin kiibi numbrit registrist";
  • kui kiibi numbrit registris pole, siis avaneb looma registreerimisvorm. Täida lahtrid ning salvesta andmed;
  • kui loom on registrisse kantud, näed ta andmeid loomade nimekirjas.

Lisaks saab portaalist tutvuda ka varjupaikades kodu ootavate loomadega, lisada ise kuulutusi kadunud/leitud lemmikute kohta ning otsida registrist lemmiklooma kiibinumbri järgi.