Elanikke: 43 inimest (1.03.2023 aasta seisuga)
Loo küla asub Jõelähtme vallas Harjumaal. Pealinn Tallinn on külast umbes 20 kilomeetri kaugusel. Jõelähtme valla keskusest, kus asub vallavalitsus, on Loo küla 3 kilomeetri kaugusel. Põhja poolt piirneb Loo küla Rebala külaga, läänest Vandjala külaga. Lõunas paikneb Kostivere alevik ja ida poole jääb Jõelähtme küla.
AJALUGU
1688. aasta kaardilt on näha, et tänapäevases Loo külas asusid Kostivere küla talumeestele kuuluvad maad. Kostivere mõisa keskus asus Jõelähtme jõe lõunakaldal, umbes 3 km kaugusel kirikust. Mõisa põhjakaldal oli Kostivere küla, kus 1688. a oli neli majapidamist. 1732.a. revisjoni spetsifikatsioonis Kostivere küla enam pole, aga 1765.a. on küla nelja taluga jälle olemas. 1803.a. kaardilt on näha, et Loo küla ainuke asustatud majapidamine on vana Kostivere kõrts.
Mõisate riigistamise tulemusena toimunud muudatuste ajal tekkisid uued talud, kes said oma maad Vandjala küla südamest eemale. Nõukogude ajal hakati vahet tegema vana küla ja uue asustuse vahel ning hakati nimetama Loo külaks. 1935. a kaardi järgi oli külas 13 majapidamist.
VAATAMISVÄÄRSUSED
Kunagine Hollandi tüüpi tuuleveski ehitati 19. sajandi lõpus ja kuulus Kostivere mõisale. Veski sai töötada vaid paar-kolmkümmend aastat ja põles siis tulekahjus maha, püsti jäid vaid müürid. Nüüd on veski varemed saanud uue välimuse ja uue sisu. Klaasidega kaetud tiibadeta tuuleveski avati pidulikult 2014. aasta mais, nüüd juba käsitöö- ja kunstikeskuse Ajaveski nime all. Siin tegutsevad savi- ja viltimisringid, korraldatakse näitusi, toimuvad koolitused, avatud on ka käsitöö- ja kohvipood. Üleval korrusel avaneb kaunis panoraamvaade Kostivere ja Vandjala poole ning üle maantee paistavale Jõelähtme kirikule.
Tänane Loo küla on väike sammaldunud kiviaedade ning kenasti alles hoitud ja korrastatud paekivist hoonetega ridaküla. Räägitakse, et kunagi murtud siin ehituseks paasi lausa Jõelähtme jõe põhjast. Eesti Vabaõhumuuseumi teadussekretär Maret Tamjärv kirjutab artiklis „Kaitseala piiramisrõngas": „Tundub, et külal väljasuremisohtu pole, asukoht suure magistraali ja Jõelähtme külje all on soodne. Küla ja loopealsete säilitamise huvides oleks hea, kui saaks soodustada lambapidamist. Eraldi väljatoomist väärib Värava talu..., mis võiks olla positiivne eeskuju kõigile kaitseala elanikele. Talu on asjatundlikult restaureeritud – rehemajal on laastukatus, interjööris on säilitatud vanad laed jms."
Vaatamist väärib siinsamas Värava talu õuel asuv restaureeritud suur külakaev, mis ehitati külameeste ühistööna. Kaev on koonusekujuliselt paekivisse raiutud ja selle ümbermõõt on 14 meetrit. Lillevälja talu kõrval tee ääres seisab suur kaheks murdunud rändrahn – Kolme kuninga kivi. Sellelgi on oma lugu. Kolm Eesti soost kuningat läinud läbi Loo küla Taani vastu sõtta ja puhanud jalga selsamal kivil. Siin läinud nad aga riidu ja üks kuningas löönud käega kivile, mis kaheks katki läks. Seepärast hüütakse seda Kolme kuninga kiviks. (Palverännutee, Tiiu Allikvee, 2016)
Loo küla jääb Kultuuriloolisele Piritalt Vana-Vastseliina suunduvale palverännuteele.