Sporditegevuse prioriteediks on võimaldada Jõelähtme vallas elavatel lastel, noortel ja täiskasvanutel tegeleda vabal ajal neile meelepärase sporditegevusega koduvallas ning pakkuda heatasemelist koolitust ja teenust selles valdkonnas.

Jõelähtme vallas on sporditegevuseks erinevad spordiobjektid: Loo Spordihoone ja valgustatud terviserajad, Loo staadion, Iru ja Loo tenniseväljakud, Kostivere spordisaal ja -väljakud, rannavõrkpalli väljakud Jõelähtmes, Neemes ja Loo alevikus.

Samuti toimub Jõelähtme vallas aastaringselt mitmeid spordiüritusi nii lastele ja noortele kui ka täiskasvanutele. Traditsiooniks on kujunenud aastast 2006 Jõelähtme valla teedel ja metsaradadel toimuv rattamaraton, mis on Põhja-Eesti raskeim üheringiline maastikuratta võistlus. Aina populaarsem on 2010. aastal algatatud Kostivere sildade jooks, Loo Skatepargis toimub noortele ekstreemspordi huvilistele üritus nimega „Loo Session", lisaks on võimalus osa võtta tennisevõistlustest, jooksu- ja jalgpallivõistlustest, erinevatest treeningutest ning ühiselt ette võetud matkadest. Jõelähtme vald võtab osa ka Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile eestvedamisel toimuvast üle-euroopalisest spordinädalast, mis toimub alates 2015. aastast septembrikuus. Selle raames tähistab Jõelähtme vald septembris spordikuud, kus kaasatakse spordi- ja liikumistegevustesse võimalikult palju erinevas vanuses osalejaid.

Jõelähtme vallas tegutsevad ka erinevad spordiklubid.
 

Informatsiooni Eestis tegutsevate spordiklubide, treenerite, statistika ja spordirajatiste kohta leiate Eesti Spordiregistrist siit.
Aktiivse puhkamise võimalustest Jõelähtme vallas vaata siit.