Ohutushoiu laagrist ning kutse Naiskodukaitse tutvustusõhtule
Naiskodukaitse korraldas augusti alguses tasuta ohutuse- ja turvalisuse teemalise laagri Pärnumaal, Kõveri külas. Oodatud olid kõik naised, kes veel ei kuulu organisatsooni ja vajavad esmaseid teadmiseid kriisiks valmistumiseks ning kriisiolukorras hakkama saamiseks. „Ole valmis!" laager toimus juba neljandat aastat.
Vajadusel olid alates 7-aastased lapsed kaasa oodatud. Lastega tegelesid Naiskodukaitse noorliikmed ning igavuse üle ei kurtnud keegi – terveks päevaks jagus põnevaid mänge ja tegevusi, millega meelt lahutada.
Kaks laagripäeva olid sisutihedad ja kuna osalejaid oli palju, olid siiski õpitubade vahepeal mõõdukad pausid ühelt alalt teisele liikumiseks ja mõtete kogumiseks. Laager oli praktiline – kõik said soovi korral käed külge panna! Igal sammul oli tunda, et laagri ettevalmistusse sai palju panustatud. Esimeseks ülesandeks oligi enda tiimi telgi püstitamine, seda sai harjutada tihedas vihmasajus. Praktiseerida sai ka esmaabi andmist eluohtliku vigastuse puhul, tulekahju kustutada tulekustutiga- ja tekiga. Paljude jaoks oodatud relvast laskmisega sai nii kätt kui silma harjutada. Loomulikult olid üles seatud ka metsas matkamise ehk matkatarkuse alad, koos erinevate võimalike vajamineva varustusega igal aastaajal metsas ellu jäämiseks – põnevat avastamist oli palju. Teisel päeval sai kõike õpitut ka reaalses elus rakendada metsas orienteerumise näol.
Kokkuvõtlikult saab öelda, et meil on juba üpris kindel seljatagune toimekate naiste näol, kes on Naiskodukaitses toimetamas, samuti on lisandumas organisatsiooni uusi vapraid naisterahvaid, kes on valmis enda panust andma kriisiolukorras. Kui ka Sinul on tekkinud mõte, et kas võiks sellesse organisatsiooni astuda, siis ei tasu karta ega kõhelda. Naiskodukaitse on organisatsioon, kus igaüks saab enda huvidest ja tugevustest lähtuda ning tema iseloomuga arvestatakse naiskodukaitse „tööülesannete" määramisel. Kas Sulle meeldib relva käsitleda, olla tagalas ja valmistada süüa 100-le või 40 000-le inimesele, metsas mütata või oled hoopis IT-ga sina peal – võid olla kindel, et Sulle leitakse sobilik nišš ja oled kasulik Eesti rahva kindlustunde hoidmisel.
Noorliikmeks saab astuda juba 16-aastaselt. Naiskodukaitsjaks saab astuda vähemalt 18-aastane, ülemist vanusepiiri ei ole. Kõige aluseks on baasväljaõpe, mis tuleb läbida kuni kahe aasta jooksul. Juba baasväljaõppe ajal või peale selle läbimist valib liige endale üheksast erinevast võimalikust tegevusvaldkonnast meelepäraseima, millega edaspidi nii organisatsiooni aga ka ühiskonda laiemalt panustada saab.
Kui oled huvitatud Naiskodukaitsega liitumisest, võta ühendust endale sobivaima maakonnapõhise ringkonnaga, Jõelähtme asub Harju ringkonnas. Kontaktid leiad naiskodukaitse.ee
Ringkonnad omakorda jagunevad jaoskondadeks. Praegusel momendil puudub Jõelähtme jaoskond, meile lähimad jaoskonnad on Kuusalu, Kehra, Rae ja Viimsi. Kui aga piisavalt naisi ühte piirkonda koguneb, on võimalik avada ka kohalik Jõelähtme jaoskond!
Oled oodatud!
📷 Laura Ruul
Naiskodukaitse korraldab 20. septembri õhtul Zoomis tutvustusürituse:
• kes või mis on Naiskodukaitse ning kuidas see kõik riigikaitsesse puutub?
• mis on naiskodukaitsja õigused, kohustused ja võimalused?
• kuidas saaksin relvata turvalisemasse Eestisse panustada?
• aga kui siiski tahaks sõjalises riigikaitses kaasa lüüa?
• mis minust 10 a pärast Naiskodukaitses saab?
Nendele ja paljudele teistele küsimustele saab vastused Naiskodukaitse tutvustusüritusel. Üritus toimub Zoomis. Üritusele saab end kirja panna siin: https://forms.gle/Ejnis1ZTS6pN2w8T8
Samal vormil saab anda märku, kui soovitakse kasutada järelvaatamise võimalust.
Tutvustusüritusel on ka Facebooki leht: https://fb.me/e/fjvCjeTAm
Esmaabi eluohtliku vigastuse puhul.
Vihmas telkide püstitamine - iga tiim sai oma kasutusse kanistri joogiveega ja kateloki toidu valmistamiseks.
Jõelähtme naised olid esindatud: Kreete, Riina ja Laura.
Esmaabi eluohtliku trauma puhul.
Kaardilugemine kompassiga.
Matkatarkuse õpituba.