Koogi küla Koogi I maaüksuse detailplaneering
Jõelähtme Vallavolikogu 16.05.2019 otsusega nr 230 võeti vastu ja suunati avalikule väljapanekule Koogi küla Koogi I maaüksuse detailplaneering. Sama otsusega jäeti algatamata detailplaneeringu keskkonnamõjude strateegiline hindamine.
Detailplaneeringu avalik väljapanek toimub 17.06 – 15.07.2019 Jõelähtme vallamajas.
Koogi küla Koogi I maaüksuse detailplaneeringu koostamine algatati Jõelähtme Vallavalitsuse 13.06.2007 korraldusega nr 379 „Koogi küla Koogi I maaüksuse osalise detailplaneeringu koostamise algatamine ja lähteülesande kinnitamine".
Detailplaneeringuga tehakse ettepanek jagada Koogi I kinnistu järgmisteks kruntideks: 8 üksikelamukrunti, 2 paariselamukrunti, 2 äriotstarbega krunti, 1 krunt puurkaevule, 1 krunt elektri alajaamale, 2 krunti juurdepääsuteedele ning 1 krunt kergliiklustee tarbeks riigimaantee ääres. Ülejäänud osas säilib olemasolev sihtotstarve maatulundusmaa. Arvestades olemasoleva hoonestusega planeeringualal ja lähiümbruses, on Jõelähtme- Kemba tee äärde planeeritud äriotstarbeline hoonestus ning teest eemale elamud. Ette on nähtud kuni 2‑korruseline hoonestus.
Vastuvõetud detailplaneering teeb ettepaneku laiendada tiheasustusala Koogi I kinnistul
ca 170 m ulatuses Jõelähtme - Kemba teest lõunasuunas. Tiheasustusala laiendamise eesmärgiks on elamukruntide planeerimine olemasolevate ja varemplaneeritud elamute lähedusse. Planeering teeb ettepaneku määrata kavandatud tiheasustusala laiendusel maakasutuse juhtotstarbeks elamumaa. Samuti teeb vastuvõetav detailplaneering ettepaneku üldplaneeringu põhilahenduse muutmiseks metsaga tiheasustusalal elamumaa krundi suuruse ja kavandatud elamute vahelise kauguse osas.
Üldplaneeringu muutmine on põhjendatud, kuna piirkond on sobiv elamuehituseks ja väikeettevõtluseks, sest alale on hea juurdepääs, läheduses on bussipeatus ja kauplus ning puhkeväärtusega metsa-ala. Kergliiklustee kaudu on hea juurdepääs ka Jägala ja Jõelähtme jõe äärsele puhkepiikonnale.
Vastuvõetud detailplaneeringu realiseerumisel paraneb nii veevarustus kui ka lahendatakse piirkonna tuletõrjevee varustus, millega paraneb piirkonna tuleohutus.
Üldplaneeringut muutva detailplaneeringu KSH vajaduse tuvastamiseks on läbi viidud KeHJS § 33 lõigetes 3-5 esitatud kriteeriumitel põhinev eelhindamine, mille kohaselt KSH läbiviimine detailplaneeringu koostamisel ei ole vajalik, kuna tegemist on olemasoleva tiheasutusala laiendamisega ja elamumaade kavandamisega. Kui detailplaneeringu koostamise käigus selgub KSH vajadus, siis tuleb KSH koostamine algatada.
KeHJS § 33 lg 6 kohaselt on KSH algatamise vajalikkuse kohta küsitud arvamust Keskkonnaameti Põhja regioonilt, kes oma 13.03.2019 kirjas nr 6-2/19/2581-2 on seisukohal, et planeeritava tegevusega ei kaasne eeldatavalt KeHJS § 22 mõistes olulist keskkonnamõju ning KSH algatamine ei ole eeldatavalt vajalik.