7.02.22

 

Alates 01.07.2018 on kõigile sõitjatele, välja arvatud 20 aasta (kaasa arvatud) kuni 62 aasta vanustele (kaasa arvatud) 0-eurose piletihinnaga sõitmise õigus Harju maakonna avalikel bussiliinidel olenemata registreeritud elukohast.

Sõiduõiguse tõendamiseks on kaks võimalust:

1. Sõitjal on olemas Tallinn – Harjumaa ühiskaart (või samaväärne piletimüügisüsteemis kasutusel olev kaart, näiteks elektrooniline õpilaspilet), mis on isikustatud. Bussi sisenedes sõitja registreerib oma sõidu piletimüügiseadmes sarnaselt kuupiletile (s.t. valideerimine bussi sisenedes). Süsteem tuvastab, et isik on vanuses, kellele kehtib 0 eurone piletihind. Oluline on, et kaart on isikustatud!

2. Kui sõitjal ei ole isikustatud kaarti, siis bussijuht väljastab talle 0 pileti. Sel juhul on bussijuhil õigus küsida dokumenti, et veenduda, et isikule kehtib 0 eurone piletihind. Vanuses 20 aasta (kaasa arvatud) kuni 62 aasta (kaasa arvatud) sõitjatele jäi kehtima piletihinnad, mis on nähtavad https://www.ytkpohja.ee/piletite-hinnad . Kui piletimüügiseade ei registreeri kaarti ja sõitja väidab, et omab 0-eurose piletihinnaga sõitmise õigust, väljastab bussijuht talle selle. Samas on juhil õigus küsida vanuse tõendamiseks dokumenti.

 

 

Hariduslike erivajadustega ja muukeelses koolis õppivate õpilaste sõidukulude hüvitamine

Jõelähtme vallavalitsus toetab erivajadustega laste koolis või lasteaias ning muukeelses koolis õppivaid lapsi sõidukulude hüvitamisega või transporditeenuse korraldamisega, kui Jõelähtme vallal ei ole pakkuda valla koolis või munitsipaallasteaias lapse erivajadusele vastavat õpet.

(Jõelähtme Vallavolikogu 14.04.2016 määrus nr 83 „Õpilaste sõidusoodustuse määramise ja sõidukulutuste hüvitamise kord Jõelähtme vallas")

Toimetaja: KALEV ALGO