28.12.22

Infoks Jõelähtme valla ettevõtetele ja ettevõtlikele inimestele!

Toimub Jõelähtme valla ettevõtete ja ettevõtlike inimeste kaardistamine ning ettevõtlike inimeste kogukonna loomine.

Eesmärgiks on olla omavahel paremini kontaktis, aidata kaasa ettevõtlikkuse arendamisele vallas, edastada vajaminevat valdkonnapõhist infot, sh toetuste ja koolituste kohta.

Hetkeseisuga on koondatud 255 ettevõtja info. Tänaseks on olemas ettevõtlikele inimestele suunatud infolist ning ka regulaased uudiskirjad on välja saadetud.

Kui soovid uudiskirjaga liituda, võta palun ühendust aadressil: kalev.algo@joelahtme.ee .
11.01.23

Toetame kohalikke ettevõtlikke inimesi neilt teenuste tellimisega!

Jõelähtme vallas on palju vahvaid ja nutikaid ettevõtlikke inimesi, kelle teenuseid ja tooteid saab pakkuda nii valla rahvale kui ka piirkonna külalistele. 

Turismiettevõtjatena ennast registreerinud ettevõtjate (teenusepakkujad, sündmuste korraldajad, giidid, majutuse, toitlustuse jm teenuste) info leiab Eesti turismiveebist, Harjumaa turismi veebilehtedelt ning valla veebilehelt

Jõelähtme valla kohalike väikeettevõtjate, loomemajanduse- ja elulaadi-ettevõtlusega tegelevate inimeste teenuste info koondamist alustati 2021. aastal. Kliki lingile ja info avaneb tabelina: Jõelähtme valla ettevõtlike inimeste teenused (dets.22 seis)

Kui tegeled põnevate tegevuste või hobidega ja soovid enda teenuseid või tooteid ka teistele pakkuda, kuid sinu infot selles tabelis veel ei ole, siis anna  palun endast teada aadressil piia.eller@joelahtme.ee, et saaksime tabelit jooksvalt uuendada ja edasisi tegevusi planeerida.
4.01.23

Jõelähtme valla ettevõtjaid ja ettevõtlikke inimesi abistab HEAK!

Jõelähtme valla ettevõtjaid ning ettevõtlikke inimesi, kes soovivad ettevõtlusega alustada nõustab ja abistab tasuta Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (SA HEAK).

HEAK pakub TASUTA nõustamisteenuseid: ettevõtjatele, kodanikuühendustele, kohalikele omavalitsustele, turismivaldkonnas tegutsejatele, noortele ja noorte ettevõtlusvaldkonnas tegutsejatele.

Nõu ja abi antakse näiteks ettevõtlusega alustamiseks, ettevõtte arendustegevuste kavandamisel, tegevuste laiendamisel või tegevusala muutmisel, aga ka erinevate rahastusallikate väljavalimisel, projektitaotluste ettevalmistamisel jne. 

HEAKi tegevusteks on ka infopäevade ja koolituste korraldamine, ettevõtmiste algatamine, ollakse partneriteks maakondlikes projektides.

SA HEAK kuulub Maakondlike Arenduskeskuste võrgustikku.

Vaata täpsemat infot siit.

23.01.23

Jõelähtme valla ettevõtjaid abistab tasuta Eesti Töötukassa

 Jõelähtme valla ettevõtjad, ettevõtlikke inimesi kes ei ole veel ettevõtjaks registreerinud ja tööotsijaid abistab tasuta Eesti Töötukassa.

Töötukassa korraldab tööandjatele regulaaselt koolitusi, virtuaalseid hommikuseminare ning viib kokku tööandjad ja tööotsijad (nt värbamispäevade raames).

Rohkem infot näeb Töötukassa veebilehelt ja allpool. 

19.01.23

HEAKi nõustamine: RESTART - kriisinõustamine

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK) pakub nõustamist kriisis väikeettevõtjatele.

Nõustamisteenusel on kaks eesmärki:

 • Aidata ettevõttel kriisist väljuda elujõulise ja jätkusuutlikuna
 • Päästa ettevõtte juht läbipõlemisest kui ettevõtet pole võimalik päästa

Nõustamine baseerub kahel Euroopa riikides testitud väga sarnasel metoodikal: Early Warning ja Restart. Neist esimene on suunatud kriisi ennetamisele ja teine kriisi langenud ettevõtjate aitamisele ettevõte uuesti kasumlikuks muuta, vajadusel muutes äriplaani ja ärimudelit.

Kirjuta e-postile restart@heak.ee ning HEAKi konsultant võtab sinuga ühendust

Rohkem infot HEAKi veebilehelt.

4.01.23

1.02.23 Veebiseminar tööandjatele „Ärevus – sõber või vaenlane?"

1. veebruaril kell 10.00-13.00 toimub veebikeskkonnas ja on tasuta.

Palume osalemise soovist teatada hiljemalt 30. jaanuariks siin: Ärevus – sõber või vaenlane? (office.com).

Ärevus võib meid saata nii rõõmustavates kui murettekitavates olukordades, anda meile tõuke tegutseda või peitu pugeda. Kuidas ärevusega töökohal hakkama saada? Mida saab tööandja töötaja toetamiseks teha? Keskendume nendele teemadele Eesti Töötukassa teavitusüritusel ning jagame nõuandeid ja kogemusi.

Rohkem infot Eesti Töötukassa veebilehelt.

23.01.23

Eesti tööstusettevõtetele ja TalTechi teadlastele AIRE demoprojektide taotlusvoor

Tehisintellekti ja robootikakeskus AIRE ootab Eesti tööstusettevõtteid ja tehnikaülikooli teadlasi esitama ideid ideede vooru.

Ideid saab esitada aastaringselt. Oodatud on ideed koostööprojektideks, mida saab lahendada tehisintellekti või robottehnoloogia abil. Samuti võib olla ettevõttel vajadus muuta tööprotsesse efektiivsemaks, aga turul puudub valmislahendus.

Esitatud ideid hinnatakse 3-4 korda aastas. Toetuse suurus on kuni 50 000 eurot ühe projekti kohta.

Rohkem infot näeb AIRE veebilehelt ja siit.

27.01.23

4.02.23 Põhja-Eesti toiduvõrgustiku projekt: Põhja-Eesti toidukultuur: paepealsed maitsed.

Põhja-Eesti toiduvõrgustik on loodud põhja-eestile omaste toitude tutvustamiseks ja propageerimiseksProjekti üheks olulisemaks fookuseks on piirkonnas läbi mõtestada ja kujundada tänastele vajadustele põhinev ühine arusaam meie toidukultuurist.

 

I Korraldame kümme toidukultuuri töötuba, kus osalejatel on võimalus midagi uut õppida ja ka arutleda toidu teemadel.

Toidukultuuri 2023 töötoad:

VEEBRUARIS:

4. veebruaril kell 10.00-16.00 - teemaks kastmed, Viru-Jaagupi Külalistemajas (Pihlaka 1, Viru-Jaagupi, Vinni vald). NB! Osalustasuga 5 eur! Täpsem info ja registreerimine kuni kohtade täitumiseni SIIN.

* veebruaril - kalatoidud

 

Toimunud töötoad:

28. novembri töötoas Rakveres õpiti hapusaia tegema.

10. detsembril oli VildiVilla kohvikus võimalik meisterdada söödavaid kingitusi.

15. detsembril oli Kuusiku loodustalus jõulutoitude töötuba

7. jaanuaril toidukultuuri töötuba - rupskid! Laekvere jahimajas, Vinni vallas, L-Virumaal. 

 

II Töö selle nimel, et Põhja-Eesti toit jõuaks võimalikult lihtsalt tarbijani.

A) Võimalus tellida meie võrgustiku ettevõtjatelt toidukingitusi! Paneme kokku just teie kingisaajatele sobivaima paki, lisame kleebise või kaardi teie organisatsiooni soovide ja sümboolikaga.

Arutame võimalusi! Tellimused ja info: katrin@dreamers.ee

B) Töötatakse edasi ka Põhja-Eesti kohaliku toidu ideekorjesse laekunud äriliste lahendustega, kohaliku toidu kinkepakkide, toidupakkide ja piknikupakkide tellimissüsteemi senisest paremaks käivitamiseks

Kokku laekus ideekorjele 8 ägedat ideed, mille eesmärgiks on kohaliku toidu senisest parem kättesaadavus tarbijale. Valiti välja 6 ideed ning 25.-26.01 ja 8.02 toimuvad disaini töötoad ning 1.märtsil esitleme lahenduste prototüüpe!

Rohkem infot siit ja siit. Lisainfo projektijuhilt Eha Paas: arenduskoda.ee, telefon 51 70 214.

Põhja-Eesti toiduvõrgustiku veebileht

Projekti juhtpartner on MTÜ Arenduskoda. Projekti rahastab Euroopa Leader programm

23.01.23

Kuni 7.02.23 registreerimine "Alustava ettevõtja baaskoolitusele"

Alustava ettevõtja baaskoolitusele on oodatud kõik, kes soovivad oma ettevõtlusega seotud mõtteid võimalikult hästi ellu viia. Sa võid olla täitsa-täitsa alguses, kus Sul on vaid äriidee. Võib-olla oled sellest juba ka mõnele sõbrale rääkinud, kuid peamiselt ikkagi ise sellele mõelnud. Vaatamata sellele, kui kaugel Sa juba oma mõtetega oled, oled lahkesti oodatud!

Registreerimine avatud kuni 7.02.2023!

Koolitus on tasuta ja toimub Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse veebikeskkonnas Zoom.
Koolituse maht kokku on 115 õppetundi, millest kontaktõppe tunde on 65 ning videomaterjalide vaatamiseks ja iseseisvaks tööks on planeeritud 50 akadeemilist tundi.

Lisainfo ja registreerimine SIIN

Info Facebookis

 

23.01.23

15.02.23 Turismiettevõtjatele mõeldud Green Key märgise seminarid 

Roheline võti (Green Key) on turismiettevõtetele mõeldud rahvusvaheline ökomärgis ja alates 1994. aastast on see juhtiv standard, millega tunnustatakse turismiettevõtte keskkonnahoidlikku ja kestlikku tegutsemist. Tänaseks on märgisega liitunud 3600 ettevõtet 60 riigist üle maailma.

Green Key märgist saavad taotleda:

 • majutusettevõtted (eraldi kategooriad hotellidele-hostelitele ning väikestele kuni 15 toaga majutusasutustele)
 • laagriplatsid ja kämpingud
 • atraktsioonid (muuseumid, külastuskeskused, teemapargid)
 • konverentsikeskused
 • toitlustusasutused (alates 1.01.2022) 

Kuni 2024. aastani on turismiettevõtjatele märgise taotlemine tasutaTaotlus tuleb esitada põhitegevusalast lähtuvalt. 

Ökomärgise teine taotlusvoor kestab kuni 2023. aasta märtsiniSelle aja jooksul on turismiettevõtetel võimalik tasuta osaleda Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse ekspertide korraldatud koolitustel ning muuta oma turismiettevõtte tegevus kestlikuks süsteemselt ja juhendatult.

Seminaride ajad ja käsitletavad teemad:    

 • 15. veebruaril kell 13.00–17.00 – teemaks energia, Marti Arak DeltaE Inseneribüroost.  Registreerimine kuni 8.02.23 SIIN.
 • 15. märts kell 13.00–17.00 – teemadeks söök ja jook, siseruumide keskkond, haljasalad, rohelised tegevused.

Kõik seminarid toimuvad hübriidvormis (osaleda saab nii kohapeal Tallinn Center hotellis (Juhkentali 28, Tallinn) kui veebikeskkonnas Teams). Seminarisarjale registreerunutele saadetakse kaks nädalat enne teemaseminari eraldi registreerimisvorm. 

Koolituste info asub siin

Lisateave Green Key märgise kohta ja taotluse esitamine Puhka Eestis Green Key lehel. 

 

Green Key rahvusvaheliseks eestvedajaks on FEE ehk Foundation for Environmental Education. Green Key pakub turismiettevõtetele tegevusmudelit keskkonnahoiu ja kestliku mõtteviisi arendamiseks oma ettevõttes. Kõrge taseme keskkonnahoius tagavad tegevuste dokumenteerimine, erapooletu auditeerimine ja paikvaatlused. Tunnustuse saanud ettevõttel on õigus kasutada Green Key logo oma turunduskanalites. 

Green Key märgisega seotud tegevusi koordineerib Eestis Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus koostöös Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna keskusega. Programmi kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. 

Rohkem infot Green Key kohta EASi veebilehelt.

26.01.23

16.02.23 veebiseminar Ressursitõhusus ettevõttes

16.02.23 kell 10.00-13.15 toimub tasuta veebiseminar "Ressursitõhusus ettevõttes. Ressursitõhususe auditi teostuse alused".

Oodatud on väikese ja keskmise suurusega töötleva tööstuse ettevõtted (EMTAK C).

Kursus on suunatud tööstusettevõtete töötajatele, kes soovivad tutvuda tootmise ressursitõhususe suurendamise võimalustega. Ametialadel: ettevõtte juhid, arendusjuhid, tööstusjuhid, insenerid, jne.

Veebinarile registreerumise tähtaeg on 13. veebruar 2023.

Täpsema info saamiseks võtke ühendust tel. 56 458 870 Kaia Lõun või koolitused@aire-edih.eu.

Rohkem infot SIIN.

23.01.23

Kuni 8.02.23 avatud Digitaliseerimise meistriklassi voor!

Kolm innovatsiooniprogrammi ettevõtetele

Ettevõtluse ja Innovatsiooni SA pakub kolme võimalust ettevõtete arenguks:

See on programm, mille eesmärk on aidata tuvastada need ettevõtte protsessid ja tarneahelad, mille optimeerimine avaldab enim mõju ettevõtte konkurentsivõimele. Osalemise tulemusena valmib tippkoolitajate ja personaalse mentori toel organisatsiooni strateegilise arendamise plaan, valite välja sobivaima digilahenduse ning teete esimesed sammud selle juurutamiseks.

Programm kestab 3,5 kuud, maksumus1000 eur + km. Rohkem infot siit.

 • Digitaliseerimise meistriklass - 3,5 kuud kestev programm, mille eesmärk on aidata tuvastada need ettevõtte protsessid ja tarneahelad, mille optimeerimine avaldab enim mõju ettevõtte konkurentsivõimele. Kandideerimise tähtaeg on 8.02.2023! 
 • Disaini meistriklass - 6-kuud kestev tootearendusprogramm, mille eesmärk on juurutada ettevõtetes disainmõtlemist, mõista strateegilise disaini olulisust innovatsiooni loomisel ning kasvatada strateegilise disainikasutuse võimekust, eelkõige läbi disainist juhitud tootearendusprotsesside rakendamise. Programm aitab kaasa ja loob tingimused, et ettevõtted jõuaksid uute toote- või teenusdisaini lahendusteni (prototüüp). 
 • Juhtide mentorprogramm - 6-kuud kestev programm, mis aitab  luua eeldused ettevõtte mitmekordseks kasvuks ja saada välja omaniku/juhi asendamatuse lõksust. Programm aitab osalejal kasvada juhi ja ettevõtjana ning leida vastused ettevõtte kasvuks vajalike eesmärkide seadmiseks, ärimudeli arenduseks, ettevõtte positsioneerimiseks, protsesside arendamiseks ja müügi, turunduse, ekspordivõimekuse kasvuks. Kandideerimise tähtaeg oli 5.10.22!

Rohkem infot näeb Ettevõtluse ja Innovatsiooni SA veebilehelt .

14.12.22

Kuni 15.02.23 registreerimine koolitusele "Jätkusuutliku rannikuturismi arendamine" 

Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži koolitusprogramm kutsub turismiasjalisi osalema tasuta koolitusprogrammis 2023. aasta veebruari lõpuni. Koolitusega saab liituda kuni 15.02.23. 

Koolitus hõlmab ranniku- ja mereturismi, mereäärsete turismitoodete disaini, kestlikku mereturismi juhtimist ning rannikupiirkonna sihtkoha kujundamist.

Veebipõhine koolitus on inglise keeles ning koolitus on osalejatele tasuta

Tutvu koolitusprogrammiga (Skills4CMT) ja registreeri koolitusele siin.

Info veebilehel siit.

Projekti on rahastatud ERASMUS programmist.

23.01.23

16.-17.02.23 AI töötuba (endine AI arendusmaraton)

16.-17.02.23 toimub tasuta AI töötuba tehisintellekti kasutuselevõtmiseks tööstusettevõtes.

AI töötuppa on oodatud:

*väljakutsete pakkujatena ettevõtted, kelle protsesse (nt tootmises, kliendihalduses, tootearenduses või mujal) on võimalik muuta tehisintellekti lahendusega tõhusamaks ja kestlikumaks ning.

*lahenduste pakkujatena nii alustavaid kui tegutsevaid ettevõtteid, teadlasi, spetsialiste, tudengeid – kõiki, kes suudavad ja soovivad end tehisintellekti loomisel ja rakendamises proovile panna.

Töötoas viiakse kokku ühelt poolt tehisintellekti väljakutseid ja vajadust omavad ettevõtted ning teisalt lahenduste pakkujad, ühise pilootprojekti (sh tehnilise lahenduse) loomiseks, uue lahenduse äriliseks valideerimiseks ja tervikliku projektiplaani koostamiseks.

Töötoa teine päev on suunatud pilootprojektide esitlustele ja hindamisele. Töötoa käigus toetavad osalejaid valdkonna mentorid ja koolitajad. 

Projektide rahastamine veebruarikuises töötoas summa on ca 250 000€.

AI töötuba on osalejatele tasuta!

Töötoad toimuvad hübriidformaadis – osalemine nii koha peal kui ka veebiülekande vahendusel.

AI järgmine töötuba teistele valdkondadele ja tööstusettevõtetele toimub 7.-8. septembril 2023. 

Rohkem infot SIIT.

26.01.23

21.02.23 Töötukassa värbamispäev tööandjatele ja tööotsijatele!

Teisipäeval 21.veebruaril kell 10.00-13.00 toimub värbamispäev Hestia Hotel Europas, (Paadi 5 Tallinn, 2. korrus). 

Oodatud on osalema kõik Jõelähtme valla ettevõtjad! 

Värbamisüritusel on esindatud erinevate valdkondade ettevõtted. Üritus on mõeldud kõigile tööotsijatele, oodatud on kuni 30 tööandjat ja külastajaid ca 900.

Töötukassa korraldab tasuta värbamispäevi Tallinnas intervalliga 1 kord kuus.

Palun registreerige värbamispäeval osalemine siin. 

Värbamispäeval osalemiseks võtta ühendust aadressil: Taimar.Vares@tootukassa.ee

26.01.23

23.02.23 Töötukassa virtuaalne hommikuseminar ettevõtjatele

Kutsume Teid 23.02.2023, kell 10:00-11:30 osa saama töötukassa virtuaalsest hommikuseminarist.

Seminaril osalemine on tasuta

Palun registreerige hommikuseminaril osalemine siin.

Sama vormi kaudu saate teavitada meid Töötukassa värbamispäeval osalemise soovist!

Päevakava: 

 • Töötute profiil Tallinn-Harjumaal: milliste kogemuste, oskuste ja töösooviga inimesed on tööotsingutel (sh rahvusvahelise kaitse saajad)
 • E-töötukassa töövahenduse võimalused - tööpakkumiste sisestamine ja kandidaatide leidmine
 • Töötukassa meetmed tööandjatele: palgatoetus, koolitustoetus, teenused vähenenud töövõimega inimestele jpm. 
 • Info-ja värbamispäevade korraldamine läbi töötukassa 
 • Q & A – vastame küsimustele ja jagame mõtteid 

Hommikuseminariga liitumiseks vajuta SIIA

Ootame Teid osa saama meeldivast ja informatiivsest hommikupoolikust Eesti Töötukassaga. 

26.01.23

Tasuta veebipõhine kursus "Krattide akadeemia"

Erinevates tööprotsessides on hulga tegevusi, mida oleks võimalik automatiseerida. Sellel puhul tuleb appi tehisintellekt ehk kratt.

Kursus Krattide ABC aitab sul mõista krattide arendamisega seotud põhimõtteid ja arendusetappe ning see sisaldab mitmeid näiteid juba olemasolevatest krattidest, mis on tänaseks loodud ja kasutusel.

Kursus on veebipõhine ja tasuta ning sellega saab igal ajal liituda.

Kursused on mõeldud igaühele, ka nendele kes IT-ga ei ole varem kokku puutunud! 

Lisaks Krattide ABC kursusele vaata ka teisi DigiriigiAkadeemia tasuta kursuseid. 

Kursuste teemad:

 • Digiriigi ABC
 • Digiligipääsetavuse ABC
 • Kursuse loomise ABC
 • Digiriigi teenuste arendamise ABC
 • Andmete ABC
 • Teenuste turvalisuse ABC

Rohkem infot DigiriigiAkadeemia veebilehelt.

Kõik Digiriigi akadeemia kursuseid näeb SIIT.

Info Facebookis.

18.01.23

Eesti Maaturismi info: Sauna-aasta 2023!

Aasta 2023 on pühendatud saunale: saunakultuurile, -kombestikule, -toodetele, - ettevõtetele, -kogukondadele ja - eestvedajatele ning kõigile, kel saun on hinges.

Sauna-aastale ootame osalema ja aasta sündmustest ja tegevustest osa saama kõiki huvilisi üle Eesti! Traditsioone austav sauna-aasta on ellu kutsutud, et edendada, propageerida tervislikku ja sotsiaalset saunakultuuri. Et levitada saunatarkust ja -tavasid. Õhutada saunandusega seotud teadust, saunanduse loo uurimist, tutvustamist. Et kaasata, harida ja ühendada kõiki saunaentusiaste.

Saunateega liituda saab siin.

Kui soovid sauna-aasta tegevustes kaasa lüüa - võta ühendust saunaasta2023@maaturism.ee .

Sauna-aasta idee autor on ajakirjanik Rein Sikk, eestvedaja on MTÜ Eesti Maaturism ja tagantlükkaja Maaleht. Muuhulgas on Eesti Maaturismi Ühing viimasel paaril aastal eest vedanud Eesti Saunatee võrgustikku. Just ühingusse kuuluvad sauna-aktivistid olid need, kes 4. mail 2022 Lammasmäe puhkekeskuses toimunud saunakoolitusel võtsid nõuks kuulutada aasta 2023 sauna-aastaks.

Saunaaasta projektijuht Eesti Maaturismi Ühingus on Elin Priks (saunaaasta2023@maaturism.ee).

Rohkem infot veebilehel www.saunatee.ee

Puhkaeestis.ee lehel saunaaasta üritused

23.01.23

Eesti toidupiirkondade veebilehe infot vaata siit.

 

Eesti Toidutee ühine väärtus: pakutav toit on värske, maitsev, kohalikust toorainest ning kohapeal valmistatud.

Eesti Toidutee tunnuslause: Südamega valmistatud eestimaised maitsed.

 

Põhja-eesti toit - paepealsed maitsed

Põhja-Eestile iseloomulikud toidud on kala, kartul ja oder. Samuti on piirkonna omapäraks viinatootmine ja sellega kauplemine, eriti põhjarannikul. Just siinkandis olid mõisates levinud triiphooned (kasvuhooned), kus kasvatati toitu, aga ka nauditi kohvijoomist. Eesti talurahvas kasutas suviti toiduvalmistamiseks suvekööke ja need olid kõige kauem kasutuses just siin – Põhja-Eestis. (Allikas: veebileht Eesti Toit).

 

Kui soovid külastada Eestis kohalikku toitu pakkuvaid ettevõtteid, siis koosta oma toidutee

ALUSTA SIIT

1. märgi veebilehel ära meeldivad ettevõtted

2. Vali sõidu algus- ja sihtpunkt ning koosta kaart

3. Vaata ise, jaga sõpradega või prindi välja

 

Rohkem infot Eesti toidutee veebilehelt

 

 

Põhja-Eesti toiduvõrgustik

Põhja-Eesti toiduvõrgustik on loodud põhja-eestile omaste toitude tutvustamiseks ja propageerimiseks.

Märgist "Põhja-Eesti toit" saavad taotleda põhja-eestis tegutsevad toidutootjad, -käitlejad ja teenusepakkujad. 

 

 

Projekt Eesti Toidutee on loodud Eesti toidu ja toidukultuuri tutvustamiseks.

Kui pakud Jõelähtme vallas eestimaist kohalikku toitu, siis esita avaldus, enda info lisamiseks Kohalike tootjate andmebaasi(Andmebaas on valminud MaaeluministeeriumiMTÜ Eesti Maaturism ja MTÜ Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda koostöös).

Harjumaa toidutootjate infot saab vaadata kohalike tootjate andmebaasist

 Tasuta nõu ja abi saab Harjumaa piirkondlikult koostööpartnerilt - MTÜ Lääne-Harju Koostöökogult.

 

 

Eesti toidu märgiste infot vaata siit.

Euroopa Liidus (sh Eestis) on tootjatel ja teenusepakkujatel võimalik taotleda oma ettevõtte tootele või teenusele erinevaid kvaliteedimärgiseid. Märgiste eesmärk on anda teavet pakkumise kvaliteedi või päritolu kohta, viidata pikkadel traditsioonidel põhinevale tootmisviisile, pärimusele või keskkonnahoiule jne

Jõelähtme vallas on rahvusvahelise restoranide kvaliteedi märgis White Guide omistatud:

 •  Restoran Ruhe (Neeme küla) - White Guide 2020 kõrgetasemega restoran

 

Jõelähtme vallas on Põhja-Eesti kohalik toit märgise saanud järgmised ettevõtted:

 • Vahva Maius OÜ (Haapse küla) - märgise kehtivus 21.09.2020-21.09.2023
 • Taju Resto OÜ (Manniva küla) - märgise kehtivus 5.04.2022-5.04.2025

Kõiki märgise saanud ettevõtjaid näeb siit.

Kõik ametlikud kohaliku toidu pakkujad, kes pakuvad põhja-eestile omast toitu, on oodatud kohaliku toidu võrgustikuga liituma!

Täpsem info Põhja-Eesti kohaliku toidu veebilehelt.

 

23.01.23

Projekti Paepealsed maitsed – teenuste disaini üritused Vihulas!

Projekti "Põhja-Eesti toidukultuur – Paepealsed maitsed!" disainiprotsess stardib 25-26 jaanuaril 2023 Vihula mõisas, Lääne-Virumaal toimuva seminariga.

 

Projektis läbiviidavate disainiseminaride eesmärgiks on töötada välja lahendused meie piirkonna toidu kättesaadavuse parandamiseks.

 

Toimub kaks seminari: 25.-26. jaanuaril ja 8.veebruaril, mille järel peaks igal osalejatest moodustunud meeskonnal valmima parendatud/uus teenusekontseptsioon (prototüüp) ehk lahendus mingile toiduteemalisele väljakutsele. Valminud lahendusi presenteeritakse 1.märtsi seminaril.

 

Osalejad saavad seminarides ülevaate teenuste disaini põhimõtetest, protsessist ja meetoditest ning Tartu Ülikooli täiendkoolituse digitaalse tõendi. Seminarid viib läbi Gerda Mihhailova, koolitaja ja õppejõud teenusedisaini metoodika tutvustaja üle 10a., Tartu Ülikooli Pärnu kolledži „Teenuste disaini ja juhtimise" magistrikava programmijuht.

 

Disainitakse järgmistel teemadel:
1. Paknikud – Põhja-Eesti piknikupakid Lahemaal;

2. Põhja-Eesti toidusaatkond Tallinna südames (algne idee: Põhja-Eesti saatkond Jõuluturul 2023);

3. Põhja-Eesti toidukingituste ühtne tellimissüsteem, sh. leida toimiv lahendus kodulehele. (Lisatud on ka Väike-Maarja taluturu idee - kingipakkidesse retseptivoldikute lisamine);

4. Kogukonnapoe rajamine Kundasse;

5. Vergi-Võsu-Eisma "Otse Tootjalt Tarbijale" kaubakohtumistele hoo juurde andmine läbi kohtumise muutmise suursündmuseks: kohtumistest kujundada suvekuudel mini festival;

6. Piimaautomaadi paigaldamine kohalikku tõmbekeskusesse.

 

Peale teist koolituspäeva (8.veebruaril) peavad meeskonnad 1. märtsiks välja pakkuma lahenduse: parendatud või täiesti uue toote/teenuse prototüübi. Projekti kaudu on võimalik lahendusi toetada kuni 13 000 euroga

 

Koolitusele registreerumine kestis kuni 16. jaanuarini 2023.
Lisainfo: Eha Paas, telefon 5170214, eha@arenduskoda.ee

 

Rohkem infot SIIT.

26.01.23

Toiduhäkaton Garage48

 

Kas sulle on oluline puhtam ja keskkonnasõbralikum toit?

27. - 29. jaanuaril 2023 toimus teine toidutehnoloogia häkaton Eestis, et leida lahendusi erinevatele väljakutsetele toiduainetööstuses.

Garage48 kutsus osalema kõiki toiduentusiaste ja ideeomanikke, kokkasid, toiduohutuse spetsialiste, bio-ja toiduainetehnolooge, toitumisspetsialiste, õpetajaid, põllumajanduse asjatundjaid, toidupoliitika eksperte, ettevõtjaid, arendajaid, (UX/UI) disainereid, turundajaid ja visionääre, kes soovivad aidata kaasa keskkonnasõbralikumate ja jätkusuutlikumate toitumistavade arengule toidutehnoloogias ning lahendada toidusüsteemide ja- tootmise väljakutseid.

Garage48 Food ideed: 

 • Tarkvaraga seotud ideid sai esitada kuni 20. jaanuarini 2023Tarkvaraarenduse lahenduste jaoks peavad tiimid 48. tunni jooksul välja töötama klõpsatava prototüübi. 
 • Füüsilise toiduga seotud lahendusteks teaduspõhiseid ideid sai esitada kuni 15. novembrini 2022

Valitud ideed saavad 2-kuulise juurdepääsu partnerlaboritesse (TFTAK, BioCC, TalTech, Polli Aianduskeskus ja Eesti Maaülikooli toidulabor) koos vajaliku mentorlusega, et oma toodet arendada.

FOOKUSTEEMAD

Hoidmaks ideedega rajal, on välja töötatud fookusteemad, mis annavad ülevaate toiduainetööstuses kõige asjakohasematest ja vajalikest teemadest:

 • Bio- ja ringmajandus toidutehnoloogias
 • Jätkusuutlikud valguallikad
 • Uuenduslik toit
 • Nutikas toiduahel
 • Toidualane haridus

Parimaid lahendusi ootavad auhinnad, mis aitavad tiimidel oma ideed edasi arendada ja need turuküpseks teha! 

Rohkem infot veebilehel www.maainfo.ee ja Facebooki lehel.

13.01.23

Loomemajandus 

 Rohkem infot leiad Loov Eesti veebilehelt.

Loomemajandus on majandusvaldkond, mis põhineb individuaalsel ja kollektiivsel loovusel, oskusel ja andel, on võimeline looma heaolu ja töökohti intellektuaalse omandi tekke ja peamise müügiargumendina kasutamise kaudu ning kus protsessides on loovmõtlemine ja loovisikud kesksel kohal. Rohkem infot näeb siit.

Mõned faktid:

 • Loomemajanduse sektori kogutulu on 1481 milj eurot (2,9% SKPst).
 • Loomemajanduse sektoris töötab 30 681 inimest (4,8%).
 • Loomemajanduse sektoris tegutseb 9098 ettevõtet ja asutust (11,6% ettevõtetest).

Loomemajanduse valdkonnad:

 • Arhitektuur (arhitektuur, sisearhitektuur, maastikuarhitektuur, ehituslik insener-tehniline projekteerimine)
 • Audiovisuaalvaldkond (film ja video, ringhääling)
 • Disain (toote- ja unikaaldisain, disainiteenused)
 • Etenduskunstid (teater, tants, festivalid)
 • Kirjastamine (kirjastamine, trükindus)
 • Kultuuripärand (käsitöö, muuseumid, raamatukogud)
 • Kunst (kujutav kunst, kunstitarvete jaemüük, kunstiteoste raamimine, restaureerimine, produktsioon)
 • Meelelahutustarkvara (mobiili-, online-, arvuti- ja konsoolimängud, teenuste osutajad mängude arendajatele)
 • Muusika (autorid ja interpreedid, tootmine, elav esitus, erakoolid, muusikariistade valmistamine ja müük, salvestiste paljundus ja müük, kontserdikorralduse abitegevused)
 • Reklaam (reklaamindus, meediavahendus).

Seminar "Teekond innovatsioonini: loomemajandus": (26.05.22 seminari info). 

Eesti Konjuktuuriinstituudi uuring "Kultuur hoogustab aina enam majandust ning panustab rahvusvahelistumisse ja eksporti" (21.04.22) info.

 

Loomemajanduse tegevuste rahastusvõimalusi vaata Loov Eesti veebilehelt.

Kuidas mõista innovatsiooni loomemajanduse võtmes? Kuidas luua uut lisandväärtust ja kuidas aru saada, kas ettevõte on innovatsiooniks valmis?

23.01.23

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit üleskutse

Käsitöökodade registreerimine on avatud!

Kodade registreerimine ja inimeste informeerimine toimub läbi Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu kodulehekülje (www.folkart.ee), lisaks tutvustakse neid ka Facebooki ürituse kaudu.

Registreeri enda ettevõtmine Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidus! Saada info: info@folkart.ee  

 

Käsitööettevõtluse tunnustamine!

 

Eesmärk: tunnustada käsitöömeistreid/ettevõtjaid ja tõsta esile kõrgetasemelisi käsitöötooteid ning toetada käsitööettevõtlust.

Eesti käsitöömeistri/ettevõtte tunnustatud toode/tootegrupp: märk "TUNNUSTATUD EESTI KÄSITÖÖ". Taotluste esitamise tähtaeg on kaks korda aastas - 25. aprill ja 25. oktoober!

Märki "Tunnustatud Eesti käsitöö" võib kasutada Eestis tegutsev käsitöömeister/ettevõtja, kes:

 • valmistab kvaliteetseid käsitöötooteid Eestis;
 • on tegelenud käsitöötoodete valmistamise ja müügiga vähemalt 3 aastat;
 • väärtustab oma toodetega käsitöötraditsioonide kestmist (järgides traditsioonilisi kujundus- ja/või töövõtteid ja/või materjalikasutust ), edasiarendamist ja jätkusuutlikku toimimist.

Tunnustusega kaasneb tunnistus Eesti käsitöömeistri/ettevõtja tunnustatud tootele/tootegrupile ning õigus kasutada oma toodetel ja reklaammaterjalides märki "Tunnustatud Eesti käsitöö".

Rohkem infot SIIT.

 

Aastateema 'Pealekasv' 2022-2023 üleskutse

 

Kas sinu paikkonnas toimub noortele suunatud käsitööettevõtmisi?

ANNA MEILE TEADA!

Traditsioonilised käsitööoskused on meie vaimse ja ainelise kultuuripärandi oluline osa!

Pärandiks saadud traditsioonid tuleb edasi pärandada ja meie suurim soov on leida üles noored, kes meiega kaasa tulevad ja oma tahet ning tarkust meiega jagavad. Käsitööliidu kahe aasta teema on PEALEKASV. Märka noortele suunatud käsitööettevõtmisi või korralda ise koos noortega midagi põnevat ja anna meile sellest teada! Valiku põnevamatest ettevõtmistest filmime ja näitame neist kokkuvõtteid oma käsitöösündmustel ning koduleheküljel www.folkart.ee.

Kirjuta meile Sinu kodukohas toimuva noortele suunatud käsitööettevõtmisest:

 • anna teada toimumiskoht, mida seal tehakse ja kes osalevad;
 • saada palun ka ettevõtmise eestvedaja kontaktid ja FB või kodulehekülg;
 • võimalusel lisa pilte tegutsermisest või töödest.

Tutvustus saada aadressile info@folkart.ee .

Aita kaasa noorteaasta õnnestumisele, korralda ise käsitööettevõtmisi noortele ja anna sellest võimalikult vara meile teada.

Üleskutse failina.

Rohkem infot SIIT.

 

2022 toimus üle-Eesti üritus XII Avatud käsitöökojad 

Käsitöökojad üle maa on käsitöövaldkonna ettevõtmine, kus kogu Eesti on terve päeva  käsitöölainel ning kogu Eestimaa käsitöökojad on kõigile avatud

 • Käsitöökoda – loengud, näitused, meistrite esitlused, õpitoad, kontserdid…
 • Traditsioonilised käsitöövõtted ja materjalid, uuslooming, taaskasutus…

XII käsitöökojad üritus toimus 15. oktoobril 2022. Töötubade teema: 'laste ja noorte käsitööaasta'. Kõik aktiivsed käsitöökojad, -seltsid ja -sõpruskonnad olid oodatud 15.oktoobril 2022 oma uksi avama. Avatud käsitöökojad ürituse raames kutsutakse korraldama käsitöökodasid Eestimaa erinevates paikkondades, et ühel päeval aastas kõik koos läbi traditsiooniliste ettevõtmiste ja uute algatuste väärtustada meie unikaalset käsitööd ja tunda heameelt koostegemisest! 

Rohkem infot SIIT.

23.01.23

Külalislahkuse programm turismiteenuste pakkujatele 

Kui pakud turismiteenuseid ja soovid, et külastajad tuleksid Sinu juurde ikka ja jälle tagasi, siis külalislahkuse arenguprogramm on just Sulle!

Külalislahkuse arenguprogramm koosneb viiest ettevõtjatele suunatud seminaride sarjast, mis toimuvad viies piirkonnas:

Piirkond 5: Harjumaa, Läänemaa, Raplamaa, Saaremaa, Hiiumaa (kevad 2023)

Jõelähtme valla turismiettevõtjad saavad osaleda viienda piirkonna koolitusprogrammis, mis toimub ajavahemikul 6.02-23.03.23. 

Programmi registreerimine oli avatud kuni 15. jaanuarini 2023! 

Programm kestab kaks kuud, osalemine on tasutaToimub neli kontaktset seminar-koolituspäeva ja viis veebikohtumist iseseisvate tööde aruteluks ja tagasisideks. 

Tähelepanu külalislahkusele - kui tekkis küsimus "miks?", vaata vastuseid SIIT.

Rohkem infot arenguprogrammi sisu, kuupäevade ja korralduse kohta ja koolitusele registreerimine EASi veebilehel ja siin

4.01.23

Valmis Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna piirkonna  turismialane kontseptsioon

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK) koostöös Civitta Eesti AS-iga viis läbi sihtkohtade koostööprojekti "Harju- Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna piirkonna turismiarendus".

Projekti eesmärk oli selgitada eeldused piirkondliku DMO (destination management organisation) loomiseks. Erinevate olulisemate sihtgruppide kaasamiseks viidi läbi fookusgrupiintervjuud, tööseminarid ning koostati laiapõhjaline ankeetküsitlus.

Projekti lõpuks koostati Harju- Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna piirkondade koostöövõrgustiku uus kontseptsioon.

Piirkondadelt oodatakse terviklikke ärilahendusi, senisest tõhusamat avaliku ja erasektori vahelist koostööd ja rahalist panustamist sihtkohtades. DMO ülesanne on eelkõige mõjutada turismisektorit kokku leppima, millistele strateegilistele tegevustele sihtkohas keskenduda.

Sihtkohtade arenduse koostööprojekti juhtpartner oli Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, koostööpartneriteks Tallinna Strateegiakeskuse turismiosakond, Harjumaa Omavalitsuste Liit, Raplamaa Omavalitsuste Liit, Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus (Sihtasutus RAEK) ja SA Läänemaa. Koostööprojekti tegevusi rahastati läbi Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse, Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. 

Valminud koostöökontseptsiooniga saab tutvuda ja projekti kokkuvõtet järele vaadata siit.

Uue piirkonna turismialase koostöökontseptsiooni avalik esitlus (1.12.22)

Koostööpiirkonna klienditeekonna uuringu lühikokkuvõte

Koostööpiirkonna klienditeekonna uuringu esitlus 

 
 
4.01.23

3.09.23 Avatud triiphoonete ja aedade päev

Põhja-eesti toit - paepealsed maitsed

Põhja-Eesti toiduvõrgustik on loodud põhja-eestile omaste toitude tutvustamiseks ja propageerimiseks.

3. septembril 2023 aastal toimub avatud triiphoonete ja aedade päev.

14.-22. oktoober toimub Lahemaa restoranide nädal koos sõpradega.

Üritused korraldatakse Põhja-Eesti toiduvõrgustiku raames. Ees on ootamas põnevad kohtumised ja väljasõidud ettevõtjate ja piirkonna kokkadega. Kõik huvilised on oodatud toiduretkedele ja piknikule looduses. Tegevused võtame kokku 2024 aasta sügisel.

Rohkem infot näeb siitLisainfot saab projektijuhilt, Eha Paas, arenduskoda.ee , tel. 51 70 214.

Projekti viivad ellu viis Leader tegevusgruppi: Arenduskoda, Ida-Harju Koostöökoda, Partnerid, PAIK ja Põhja-Harju Koostöökogu.

Projekti rahastab Euroopa Leader programm

23.01.23

Rohelise muuseumi koolitused

Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus ja ICOM Eesti viisid läbi Rohelise muuseumi koolituste seeria, mida toetas Muinsuskaitseamet

Rohelise muuseumi süsteem aitab muuseumidel hinnata ja vähendada oma keskkonnamõju ning tegutseda kestlikumalt. Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni poolt on paika pandud põhimõtted ja tegevuskriteeriumid, mille järgimisel saab muuseum taotleda Rohelise muuseumi tunnistust ning näidata sellega külastajatele oma keskkonnategevuste edukust. Kriteeriumitega ja taotlemise korraga saab tutvuda Eestki Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni veebilehel.

Rohelise muuseumi süsteem hõlmab kõiki muuseumi tegevusi, alates muuseumihoone ja kogude haldamisest, keskkonnategevuste juhtimisest, töötajate ja huvirühmade kaasamisest kuni näituste, sündmuste, muuseumihariduse korraldamise ja sotsiaalse vastutuse teemadeni. Rohelise muuseumi süsteemi saavad rakendada kõik muuseumid, sõltumata suurusest või teemavaldkonnast.

2022. aastal toimus neli koolitust, mis katsid olulisemad muuseumitegevusega seotud keskkonnahoiu ja kestlikkusega seotud teemad

2022 aasta koolituste salvestusi ja materjale näeb SIIT.

Lisainfo: Reet Mägi, ICOM Eesti keskkonna töörühma juht, e-post reet.magi@ut.ee

14.11.22

Naised ettevõtluses

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsatsioon - EENA 

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsatsioon - EENA asutati 1992. aastal. 

Hetkel tegutseb üle Eesti kaheksa EENA klubi ligi 200 liikmega.

 

Programmi "Naised ettevõtluses - roheline ja hooliv maailm" raames koostati 2022 aastal rohejuhend.

Rohejuhendi eesmärk on anda nii alustavale kui juba tegutsevale ettevõttele suuniseid, mida saab rakendada samm-sammult, et oma tegevust analüüsida ja viia kooskõlla jätkusuutlikkuse põhimõtetega.

Juhendit saab kasutada kui töövihikut oma ettevõtte jätkusuutlikkumaks muutmisel. 

Juhend koosneb 11. punktist. Ülesannete järjekord on tehtud selliselt, et ettevõtte saaks kõik punktid ükshaaval läbi töötada, kuid kui teema ettevõtete ei puuduta, siis saab liikuda edasi järgmise peatüki juurde ja vajadusel hiljem tegemata jäänud peatüki juurde tagasi tulla.

Täiendavat infot loe veebilehelt.

12.10.22

Turismiettevõtjatele abistav materjal - Elamuspõhised reisid 

Eesti Brändi lehelt leiad Eesti kohta valmismaterjale (esitlusi, veebitrükiseid, videomaterjale jm)mida Eesti tutvustamiseks kasutadaValmismaterjalid leiad siit.

NB! Need on kasutamiseks ainult Eesti tutvustamiseks rahvusvaheliselt, välispartneritele- ja külalistele. (Need ei ole kasutamiseks Eesti siseseks kommunikatsiooniks!) 

 

Põhisõnumid Eesti tutvustamiseks:

 • Demokraatlikud väärtused
 • Digitaalne ühiskond
 • Iseseisvalt mõtlevad inimesed
 • Puhas keskkond

 

Visit Estonia Brändi strateegia ja lugu

On aeg leida uus viis, kuidas Eestit maailmale tutvustada. Kui varem tähtsustasime oma sihtkohti, siis nüüd töötame selle nimel, et meie külastajad saaksid kogeda tipptasemel elamusi. Elamused, mis on märkimisväärsed, meeldejäävad ja eelkõige kestlikud. (Alikas: EAS)

Vaata EASi reisielamuste loomise teemalist kokkuvõtlikku lühinfot siit

Vaata sõnumistrateegiat ka Eesti brändi tööriistakastist.

Eesti Brändi tööriistakast.

17.10.22

ETNA ja MAAELUVÕRGUSTIK: Ettevõtlike maanaiste ühendus

 

MTÜ ETNA Eestimaal on suunatud kõigile naiste maaettevõtluse teemadest huvitatutele.

 

https://maainfo.ee/public/files/etna-pilt.jpg

 

VAATA ka ETNA mikrokrediiti tutvustavaid videosalvestusi:

 

https://maainfo.ee/public/files/Etnalogo2.jpg      https://maainfo.ee/public/files/Logo_PMK.jpghttps://www.maainfo.ee/public/files/MEV_LOGO_transp.png

Konverents on osalejatele tasuta, toetab Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond

https://maainfo.ee/public/files/logo-mak-2014-2020-h-col-eu-text.jpg

 

2.12.22

Kuni 1.12.22 toimus IDEEKORJE Põhja-Eesti piirkonna toidu äriliste lahenduste leidmiseks!

Hea Põhja-Eesti ettevõtja, turismiarendaja, kogukonna esindaja!

Ootame teie ideid, mille põhjal disainiprotsessis välja töötada ärilised lahendused meie piirkonna toidu paremaks tarbijani jõudmiseks.

Oodatud on ideed näiteks meie toidupakkide (tooraine koos retseptiga), piknikupakkide ja toidukingituste pakkumiseks. Aga idee võib olla seotud ka mõne OTTi, talupoe tegevusele lisandväärtuse loomisega või mõne muu põneva olemas oleva tegevuse-teenuse juurde piirkonna toidupakkumise lisamine.

Idee tuleb kirja panna vabas vormis, kuni 200 sõnaga. Lisada idee autor, kui on olemas ka arusaam, kellega koos tahaks seda ideed välja arendada, keda oma meeskonda kutsuda, siis palume ka see juurde tuua. NB! Meeskond saab olla kuni 5 inimest!

Projekti juhtkomisjon vaatab kõik laekunud ideed üle ja valib välja kuni 5 ideed, millega asume ühiselt tööle.

Selleks toimuvad uuel aastal kolm disaini seminari:

 • 25-26 jaanuaril kahepäevane seminar, kus esimesel päeval töötame professionaalse disaini õppejõu juhendamisel ideedega, teisel päeval külastame põnevaid ettevõtmisi.
 • 8. veebruaril jätkub disainiprotsess, arvestada tuleb, et meeskondadel jääb vahepeale ka kodused ülesanded.
 • 1.märtsil toimub valminud lahenduste – prototüüpide esitlus.

Projekti poolt on lisaks lahenduste väljatöötamisele boonusena rahaline tugi ka lahenduse käivitamisel. Millega ja palju toetatakse sõltub lahendusest ning arutatakse koostöös meeskonnaga eelnevalt läbi. Kokku on lahenduste käivitamiseks projekti poolt 13 000 eurot.

Ideid oodati hiljemalt 1.detsembriks.

Lisainfo: Eha Paas (tel. 5170214),

Projekti Põhja-Eesti toidukultuur Paepealsed maitsed juht

Rohkem infot siit.

14.11.22

Harjumaa konkurss 2022 aasta parimate tunnustamiseks 

Taaskord toimus iga-aastane tunnustuskonkurss Harjumaa aasta tegija. Kandideerima oodati inimesi, kogukondi, kodanikuühendusi, ettevõtteid ja tegusid, kes on 2022. aastal silma paistnud tähelepanuväärse panusega maakonna arengusse.

Konkursile sai kandidaate esitada kuni 30. oktoobrini kokku kümnes kategoorias.

Valiti: 

 • Aasta küla 2022 (kandidaatide esitamise aeg on lõppenud!)

Tunnustused antakse pidulikult üle 22.novembril vastavatud Viimsi Artiumis.

Konkurssi korraldab HEAKInfo asub ka Facebooki lehel ja HEAKi 20.09.22 uudiskirjas.

27.12.22

Prototron jagab raha nutikate ideede elluviimiseks! 

Taotlemiseks ei pea olema ettevõtet, oodatud on kõigi ettevõtlike inimeste ideed!

TalTechi Prototron annab igapäevaelu lihtsustamiseks, paremaks ja mugavamaks tegevate nutikate ideede, leiutiste, vidinate ja lahenduste teostamiseks kuni 10 000 eurot koos professionaalsete mentorite nõustamisega.

Prototronist raha taotlemise eeliseks on lihtsustaotlus on veebis täidetav, taotlemiseks ei pea olema ettevõte, oodatud on kõik ettevõtlikud inimesed oma ideedega, ei ole vaja esitada varasemate aastate tegevusaruandeid, olulised on idee ja suutlik meeskond.

Võitjad selgusid 14.detsembril.

Rohkem infot: https://prototron.ee .

11.11.22

31.10-3.11.22 toimusid Jõelähtme valla uue arengukava elanike kaasamise seminarid

Koostamisel on uus Jõelähtme vallale uuendatud arengukava 2024-2035 ja eelarvestrateegia 2023-2027. Selle jaoks, et uus arengukava vastaks paremini erinevatele ootustele ja vajadustele, kutsusime kokku seminarid, kus sai kaasa rääkida juba konkreetsematel teemadel:

- Mis on täna Jõelähtme vallas nendes teemades hästi?

- Mis vajab kindlasti loetletud teemades arendamist või parandamist?

- Milliseid mõtteid ja ettepanekuid osalejatel on lahenduste jaoks?


Valdkonnapõhised kohtumised:

 • Avalik ruum, kommunaal- ja elamumajandus, taristu, ligipääsetavus ja liikuvus
 • Keskkond, kliima, ringmajandus ja keskkonnahäiringud
 • Sotsiaalkaitse ja tervis
 • Turvalisus (sh vabatahtlik pääste, tuletõrje jms)
 • Haridus
 • Noorsootöö
 • Ettevõtlus, turism, väikesadamad
 • Kultuur, sport ja vaba aeg

Kantide ehk piirkonnapõhised kohtumised:

 • Loo kant (sh Loo alevik, Iru, Liivamäe, Nehatu)
 • Kostivere kant (sh Kostivere, Aruaru, Haljava, Jägala, Sambu
 • Muuga sadama kant (sh Uusküla, Kallavere, Saviranna, Ügase, Kostiranna
 • Neeme kant (sh Neeme, Ihasalu, Haapse, Kaberneeme, Jõesuu, Jägala-Joa, Koogi, Kullamäe, Ruu, Koipsi, Rammu, Rohusi)
 • Rebala kant (sh Jõelähtme, Rebala, Manniva, Võerdla, Vandjala, Saha, Parasmäe, Loo küla, Maardu, Koila)

Seminare viisid läbi valla arengukava koostamise partnerid DD StratLabist.

Vaata infot SIIT

19.10.22

Jõelähtme valla ettevõtjate ümarlaud Kostivere Kultuurimõisas

Jõelähtme valla ettevõtjatele ja ettevõtlikele inimestelekellel alles ettevõtlusega alustamise mõte idanemas, toimus tasuta ümarlaud teisipäeval, 11. oktoobril kell 14.00 - 17.00 Kostivere Kultuurimõisas.

Üritusel osalejateks nii alustavaid kui ka tegutsevaid ettevõtjaid ja ettevõtlikud inimesed.

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK) rääkis ettevõtluse teemadel ning Kuusalu Ettevõtjate Liit (KuEL) jagas enda kogemuslugu ühinguga alustamisest ja ühingu tegemistest. 

Päevakava:

13.45-14.00 kogunemine, tervituskohv

14.00 vallavanem Andrus Umboja tervitus, sissejuhatus

14.05 HEAK tutvustus ja pakutavad teenusedHEAKi ärikonsultant ja ettevõtlusnõustaja Eduard Laur;

 • ülevaade Harjumaa ettevõtlusest ja kus asub Jõelähtme vald sellel pildil? Kokkuvõte tähtsamatest suhtarvudest KOVis ja võrdlus Harjumaa teiste omavalitsustega;
 • ettevõtte kasvufaasis tekkivad tüüpilised raskused ja mida teha, et nendeks valmis olla. Ajendatuna ettevõtjate sagedasest kasvamise raskustega seotud pöördumistest ülevaade sellele teemale teisest perspektiivist. Miks need reeglid, mis kehtisid  5-10 töötajaga ettevõtet puhul, ei kehti enam 10-500 töötajaga ettevõtte puhul? Mida on vaja kiireks kasvuks? Näiteid ettevõtluse ja militaar-valdkonnast nii tänapäevast kui ajaloost;

15.05 KuEL kogemuslugu ühinguga alustamisest ja õppetundidest mida vältida, KuELi tegemistest nii mineviku kui tuleviku suunal. Kogemusi jagavad KuELi juhatuse liige Janne Kerdo ja juhatuse esimees Argo Saul.

16.00 ühine arutelu - valla ettevõtjate rõõmud, mured, mõtted tuleviku suunal;

17.00 ürituse lõpetamine.

Ürituse viis läbi Jõelähtme vallavalitsus koos HEAKi ja KuELiga.

KuELi vaadet üritusele saab vaadata siit.

  

17.10.22

Konkurss Muinsuskaitseameti aastaauhindadele

16. oktoobrini oli kõigil võimalus esitada kandidaate Muinsuskaitseameti aastaauhindadele, et tunnustada ja esile tõsta möödunud aasta silmapaistvamaid inimesi ja tähelepanuväärsemaid tegusid kultuuripärandi valdkonnas. Tänavusel konkursil saab lisaks traditsioonilistele kategooriatele kandidaate esitada ka muinsuskaitsealade erikategooriates. Laureaadid kuulutatakse välja novembris toimuval tänusündmusel.

 

Muinsuskaitseameti aastaauhindade põhikategooriad, kuhu tunnustusettepanekuid oodatakse on:

 • hästi restaureeritud mälestis, 
 • hästi taastatud hoone muinsuskaitsealal või kaitsevööndis, 
 • hästi restaureeritud interjöör, 
 • uus ajaloolises keskkonnas, 
 • aasta leid, 
 • aasta tegu, 
 • pärandi tutvustaja, 
 • pärandihoidja, 
 • parim uurija,
 • parim restauraator. 

Lisaks antakse välja hea koostööpartneri auhind ning elutöö ja Agne Trummali nimelise noore muinsuskaitsja auhinnad.

2022. aastal antakse ühekordselt välja ka eripreemiad muinsuskaitsealade kultuuriväärtuslikkuse esiletõstmiseks.

Auhinnasaajad valib välja hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad ekspertnõukogude esindajad, valdkonna spetsialistid ja Muinsuskaitseameti töötajad.

Statuudi, kategooriate, hindamiskomisjoni koosseisu ja varasemate aastate konkursside materjalidega saab lähemalt tutvuda Muinsuskaitseameti kodulehel.

Valikut varasemate aastate laureaatide ja nominentide fotodest näeb siit.

Konkursi välja kuulutamise pressiteadet saab lugeda siit.

19.10.22

Konkurss Noor Ettevõtja 2022

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja LHV ootasid 5. septembrini noori, kuni 35-aastaseid Eesti ettevõtjaid kandideerima noore ettevõtja preemiale. Tänaseks on konkurss lõppenud.

Noore ettevõtja preemia konkurss toimus kaheksandat korda. Preemia eesmärk on tunnustada ja juhtida tähelepanu noorte ettevõtjate saavutustele ning innustada noori veelgi enam ettevõtlusega tegelema. Preemia võitja kuulutati välja 13. oktoobril 2022. Aasta nooreks ettevõtjaks kuulutati Kristjan Lind. Rohkem infot siit.

Allikas: www.maainfo.ee

Täiendava info vaatamiseks klikka siia lingile