Infoks Jõelähtme valla ettevõtetele ja ettevõtlikele inimestele!
Toimub valla ettevõtete ja ettevõtlike inimeste info koondamine ning alates 2022. aastal alustati ettevõtlike inimeste kogukonna loomisega.
Eesmärgiks on olla omavahel paremini kontaktis, aidata kaasa ettevõtlikkuse arendamisele vallas, edastada vajaminevat valdkonnapõhist infot, sh toetuste ja koolituste kohta. Hetkeseisuga on koondatud 1642 ettevõtja, mh turismivaldkonnaga seotud 161 ettevõtja info.
Toetused ettevõtjatele: vaata allpool infot ja valla kodulehel jaotust rahastusvõimalused.
Otsid ettevõtet või teenust Jõelähtme vallas, soovid oma teenuse lisada Jõelähtme valla teenusepakkujate listi!?Toeta koduvalla ettevõtlust ja telli teenused kohalikult ettevõtjalt- nii aitad kohalikke! Leia kohalik teenusepakkujasiit!
Jõelähtme vallas on ka ettevõtlikele inimestele suunatud infolist, mille kaudu regulaarseltsaadetakse välja uudiskirju. Kui soovite ettevõtjate uudiskirjaga liituda, võtke palun ühendust aadressil: kalev.algo@joelahtme.ee .
23.10.23
Toetame kohalikke ettevõtlikke inimesi!
Jõelähtme vallas on palju vahvaid ja nutikaid ettevõtlikke inimesi, kelle teenuseid ja tooteid saab pakkuda nii valla rahvale kui ka piirkonna külalistele.
Valla kohalike väikeettevõtjate, loomemajanduse- ja elulaadi-ettevõtlusega tegelevate inimeste teenuste info koondamist alustati juba 2021. aastal, infot täiendatakse jooksvalt.
Koondame piirkonna ettevõtlike inimeste loodud võimalused kokku ja pakume neid aktiivseks tegevuseks piirkonna külastajatele!
Palun anna endast teada kui soovid lisada enda tegevuse, ettevõtte, (küla)seltsi või kogukonna infot ja teenuseid Rebala keskus-muuseumi, et seda piirkonna külastajatele tutvustada. Enda teenuste ja/või toodete külastajatele pakkumiseks palume täita vorm: https://forms.gle/7WcuWNvqJz61rniU8
22.09.23
Jõelähtme valla ettevõtjaid ja ettevõtlikke inimesi abistab tasuta HEAK!
HEAK kuulub Maakondlike Arenduskeskuste võrgustikku ning HEAKi juures tegutseb ka Läänemaa-, Raplamaa-, Harjumaa-, ja Tallinna turismisihtkohti ühendav, sihtkohtade arendamisega tegelev turismiorganisatsioon.
HEAK pakub ettevõtjatele, kodanikuühendustele, kohalikele omavalitsustele, turismivaldkonnas tegutsejatele, noortele ja noorte ettevõtlusvaldkonnas tegutsejatele tasuta nõustamisteenuseid.
Nõu ja abi antakse näiteks ettevõtlusega alustamiseks, ettevõtte arendustegevuste kavandamisel, tegevuste laiendamisel või tegevusala muutmisel, aga ka erinevate rahastusallikate väljavalimisel, projektitaotluste ettevalmistamisel jne.
HEAKi tegevusteks on ka infopäevade ja koolituste korraldamine, ettevõtmiste algatamine, ollakse partneriteks maakondlikes projektides.
Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK) pakub nõustamist kriisis väikeettevõtjatele.
Nõustamisteenusel on kaks eesmärki:
Aidata ettevõttel kriisist väljuda elujõulise ja jätkusuutlikuna
Päästa ettevõtte juht läbipõlemisest kui ettevõtet pole võimalik päästa
Nõustamine baseerub kahel Euroopa riikides testitud väga sarnasel metoodikal: Early Warning ja Restart. Neist esimene on suunatud kriisi ennetamisele ja teine kriisi langenud ettevõtjate aitamisele ettevõte uuesti kasumlikuks muuta, vajadusel muutes äriplaani ja ärimudelit.
Kirjuta e-postile restart@heak.ee ning HEAKi konsultant võtab sinuga ühendust.
Jõelähtme valla ettevõtjaid abistab tasuta Eesti Töötukassa
Jõelähtme valla ettevõtjad, ettevõtlikke inimesi kes ei ole veel ettevõtjaks registreerinud ja tööotsijaid abistab tasutaEesti Töötukassa. Jõelähtme valla ettevõtjate nõustaja on Tallinna ja Harjumaa osakonna tööandjate konsultant Taimar Vares (taimar.vares@tootukassa.ee, 614 7460, 53 01 2496)
Töötukassa korraldab tööandjatele regulaaselt koolitusi, virtuaalseid hommikuseminare ning viib kokku tööandjad ja tööotsijad (nt värbamispäevade raames).
Neljapäev, 9. november kell 10:00-12:00, koolitaja Kairi Killing
Videosisu võidukäik erinevatel sotsiaalmeedia platvormidel ja turunduses laiemalt on kestnud juba mõnda aega ega näita ka taandumise märke. Vahetuvad ning liikuvad visuaalid suudavad kasutajate tähelepanu paremini hoida kui staatiline pilt või tekst.
Kuidas üldse sünnivad video ideed? Millist tehnikat on video tegemiseks vaja? Kuidas luua visuaal, mis on silmale ilus ja monteerida see tervikuks? Milline strateegia tagab video edu sotsiaalmeedias? Kõigest sellest koolitusel räägimegi.
Koolituse jooksul käime läbi läbi kogu video praktilise loomise protsessi – alates idee kaadritesse väljamõtlemisest ja filmimisest kuni monteerimise ja selle levitamiseni. Jagame praktilisi nõuandeid, selleks, et sinu ettevõtte tulevased videod oleksid selge loo ja ilusate visuaalidega, aga ka tehnilisest aspektist tugevad. Samuti tutvustame videoturunduse strateegia väljatöötamise põhimõtteid.
Koolitus on mõeldud eelkõige alustavale sisuloojale, kes soovib oma kanaleid rikastada originaalsete ning väärtust pakkuvate videotega.
Koolitus toimub otseülekandena YouTube platvormil ning on ilma rahata – pead end vaid eelnevalt registreerima ning me saadame sulle lingi koolitusega ühinemiseks meilile. Koolitus ei ole järelvaadatav.
Meil on rõõm kutsuda sind osalema meie põnevale ja informatiivsele kestlikkuse ja looduse teemapäevale! Praktiline ja samas inspireeriv päev on loodud sinu ja su ettevõtte vajadusi silmas pidades, et aidata sul paremini mõista kestlikkuse teemat.
Päevakava on järgmine ning liituda võib ka vaid seminariosale pealelõunal:
10.00 Siirdume koos retkejuht Marilin Pehkaga (Eesti Loodusturismi Ühingu projektijuht ja vabakutseline retkejuht Prangli Travelile ja VisitKorvemaa piirkonnas) loodusmatkale (u 2-3 tundi) algusega Villa Pillapalu juurest. Rabamatka teemadeks on raba tähtsus täna ja ajalooliselt, kohalikud lood ja legendid, toimetulek rabamaastikul. Tunnetame oma tajusid ning aktiveerime meeli. Osalejatel on võimalus jagada üksteisega oma kogemusi nii matkajana kui teenusepakkujana. Matkal võtame hetke tee ja suupiste jaoks. Riietuda mugavalt ja vastavalt ilmale.
13.00Soe lõuna matkalistele Villa Pillapalus
14.00 jätkub seminari osa. Liituda võib registreerimisel ka vaid seminariosale.
Visit Estonia, Jana Kutšinskaja ja Ilona Kbejan. FAM- ja pressireisi korraldamine korraldaja vaates, millised on selle sihtrühma klientide vajadused, ootused, võimekus ning mida soovib Visit Estonia edasi anda läbi meie pressireisi. VE sõnumistrateegia, mille läbiv teema on kestlikkus.
Kestlikkuse mõtestamine keskkonnaekspert Kadri Kalle ja publiku ühise vestlusringina. Mis on kestlikkus turismisettevõtja jaoks?
Inspiratsiooniesineja Romet Vaino, Metaloodus OÜ. Matkamise, looduse ja liikumise mõju inimesele endale ja loodusele.
Kohvipaus ruumis, osalejad saavad oma varusid jooksvalt täiendada.
Päeva lõpp orienteeruvalt 17.00
Osavõtt seminarist on tasuta, kuid osalejate arv on piiratud, seega palume registreerida end õigeaegselt. Registreerimine kuni 7. novembrini.
See on suurepärane võimalus suhelda teiste loodusturismiettevõtjatega, õppida uusi asju ning leida inspiratsiooni oma teenuste edendamiseks. Ära jäta seda võimalust kasutamata!
Ürituse korraldaja on Harju-, Rapla- ja Läänemaa DMO, läbi Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse.
14. novembril kell 12.25-15.00 toimub tasuta infopäev, kus tutvustatakse ettevõtja vs palgatöö erisusi.
Saad teada, mis on ettevõtlusvormid ning millised on maksud Eestis, mida ettevõtet luues peab teadma. Millised on toetusvõimalused maapiirkonnas ettevõtlusega alustamiseks. Milleks on vajalik äriplaan/ärimudel ja kuidas seda koostada. Kuidas koostada tulu-finantsprognoose ja miks neid on vaja.
Sihtgrupiks on maaettevõtlusest huvitatud või sellega tegelevad noored ja noored täiskasvanud. Infopäeva viib läbi lektor Kaja Lääts, Viljandimaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant ja maamajanduse konsulent.
Päevakava:
12.20-12.25 kogunemine
12.25-13.30 Äriplaan. Milleks on seda vaja? Kuidas koostada?
13.30-13.50 kohvipaus
13.50-15.00 Ettevõtja vs palgatöö. Toetused ettevõtlusega alustamiseks
NB! GRUPP ON KOMPLEKTEERITUD!
Üritust korraldab Maaelu Edendamise Sihtasutus. Kontakt: riin.kurrikoff@mes.ee, tel. 648 4920.
Infopäev viiakse läbi „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas" (viitenumber 257107-1) raames ja on osavõtjatele tasuta.
15.11.23 kell 10.00-12.00 Infotund ettevõtjatele pakendijäätmete tagasivõtmisest
Veebiseminar ettevõtjatele, kes müüvad pakendatud kaupa.
Veebiseminar toimub kolmapäeval, 15. novembril, kell 10.00-12.00, Teamsi keskkonnas.
Tallinna Strateegiakeskuse ettevõtlusteenistus kutsub osalema pakendijäätmete ja e-sigarettide tagasivõtmise kohustusi tutvustaval veebiseminaril.
Seminar on suunatud nii alustavale kui ka juba tegutsevale kauplejale. Räägime nõuetest, mis puudutavad enamus kauplejaid ning millega enda kurssi viimine või mille aeg-ajalt meelde tuletamine on kasulik kõigile.
Tutvustatakse pakendiseadusest, jäätmeseadusest ja Tallinna jäätmehoolduseeskirjast tulenevaid nõudeid pakendite ning e-sigarettide ja teiste elektroonikaromude tagasivõtmise kohustuse täitmisest müügikohas. Käsitletakse nii kehtivaid nõudeid ja ka 2023. aastal läbiviidud järelevalve tulemusi.
Seminaril esinevad ettekandega ettevõtlusteenistuse ringmajanduse ja tarbijakaitse osakonna spetsialistid ning Kliimaministeeriumi esindajad.
Seminaril on võimalik osaleda järgneva lingi kaudu: Liitu seminariga siit. Eelnev registreerimine ei ole vajalik.
16.11.23 kell 11-12.15 Veebiseminar „Fotod ja autoriõigus tänapäeva visuaalses ja virtuaalses maailmas"
Tule omanda teadmisi autoriõigusest!
?? Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna – maailm on muutumas üha visuaalsemaks ja virtuaalsemaks ning see toob kaasa suureneva fotode kasutamise väljaannete, tekstide, kodulehtede ja sotsiaalmeediapostituste ilmestamiseks.
❓ Kust saada võimalikult vähese vaevaga sobiv foto, mida võiksin kasutada ilma foto autori õigusi rikkumata? Kuidas saan kaitsta enda kui autori huve, kui veebis olevaid fotosid on nii lihtne kopeerida?
♟️ Nendel teemadel jagab oma teadmisi ja soovitusi Ellex Raidla Advokaadibüroo nõunik Mari Must.
16.-30.11.23 Veebiseminaride sari "ChatGPT kasutamine igapäevatöös"
Kutsume osalema kolmel tasuta ChatGPT veebiseminaril. Osaleda võib kõikidel seminaridel või valida just endale sobival kuupäeval ja teemaga osalemise.
Eesmärk: tutvustada ja õpetada osalejatele ChatGPT ja teiste tehisintellektil põhinevate juturobotite lahenduste kasutamist ning aidata omandada teadmisi ja oskusi selle interaktiivse keelemudeli rakendamiseks erinevates kontekstides.
Veebiseminaride läbimise tulemusena osaleja:
omab ülevaadet tehisintellektil põhinevate juturobotite tööpõhimõttetest ja väljakutsetest;
oskab kasutada erinevaid tehisintellektil põhinevate juturobotite rakendusi;
oskab kasutada ChatGPT-d ja teisi tehisintellektil põhinevaid juturobotite rakendusi erinevates interaktiivsetes suhtlusolukordades, sealhulgas küsimustele vastamisel, aruteludes ja probleemide lahendamisel;
teab kuidas kohandada ChatGPT-d vastavalt vajadustele, sh keelemudeli seadistamist, juhendite andmist ja vastuste redigeerimist;
oskab hinnata ChatGPT poolt loodud teksti kvaliteeti ning kriitiliselt mõelda selle kasutamise eetiliste, privaatsuse ja usaldusväärsuse küsimustes.
Veebiseminaride toimumine:
16. novembril kell 10-16 TUTVUMINE JA SUHTLEMINE CHATGPT-ga
30. novembril kell 10-16 CHATGPT-s PÄRINGUTE KOOSTAMISE OSKUS
Koolitaja on ChatGPT entusiast ja tippkoolitaja Priit Kallas.
Registreerimine 16.novembri seminarile kuni 13.11.23SIIN.
Veebiseminare korraldab Eesti Töötukassa koostöös Turundustreff.ee. Seminare rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest COVID-19 pandeemiale reageerimise raames.
11.10.23
16.11.2023- 05.2024 Uus veebipõhine matkakursus 2023/2024
Hea matkahuviline, kindlasti kulgeb Sinu matk ohutult kui läbid Eesti kõige põhjalikuma matkakursuse.
Ootame jalgsi- , mägi- , suusa- , jalgratta- ja automatkajaid.
Uus veebipõhine matkakursus algab 16.novembril 2023 ja kestab kuni maini 2024.
Õppematerjale saab 2 korda kuus neljapäeviti e-postiga. Paar päeva hiljem saab Skypes või Facebook-is oma küsimustele vastused. Teooria osa lõppedes on arvestus ja saab vastava tunnistuse.
Kursusele ootame kõiki matkajaid, soovitav on esmakogemus. Läbitava kursuse maht: 40 tundi loenguid ja seminare ning 20 tundi praktilisi õppusi.
Õpitu kinnistavad praktilised õppused vastavalt lisatud kalenderplaanile. Koolitus on tasuline. Hind 180 eurot (ülekandega), sularahas tasumisel 150 eurot.
Kokkuleppel saab valida ainult praktilised õppused.
Kursust juhendavad atesteeritud matkatreenerid.
Lisainfo ja registreerimine e-postiga ylokangur@mail.ee või mobiilil 51 59 881.
Lisainfo ja matkakursuse 2023/2024 a kava asub SIIN
7.11.23
17.11.23 Veebiseminaride sari "Teenuste disain turismi sektoris"
Teenusedisain aitab (p)arendada seda, kuidas teenust kliendile pakutakse või kuidas toode kliendini jõuab ning millise emotsiooni saab klient toote või teenuse tarbimisest. Suurepärane teenuse kogemus tõstab olemasolevate klientide lojaalsust ning võimaldab lihtsamini võita uusi kliente.
Eesti Töötukassa koostöös BDA Consulting OÜ-ga korraldab veebiseminaride sarja, mille eesmärk on juurutada turismi sektori ettevõtetes disainmõtlemist.Seminaridel osalejad saavad ülevaate teenuste disaini protsessist ning selle rakendamise võimalustest turismisektoris. Koolitus aitab mõista, kuidas kliendikeskne teenuste disaini abil luua paremat kliendikogemust, suurendada kliendirahulolu ja -lojaalsust. Samuti saavad osalejad õppida, kuidas disainida teenuseid, mis vastavad erinevate sihtgruppide vajadustele ning kuidas saavutada jätkusuutlikkust turismisektoris.
Teenusedisaini koolitusi viib läbi oma valdkonna tippkoolitaja Ülle Puustusmaa.
Seminaride toimumine:
17. november 2023 kell 10-15.30 (Teenuste disaini tööriistad ja nende rakendamine)
1. detsember 2023 kell 10-15.30 (Teenuste disaini protsessi juhtimine. Erinevad sihtgrupid)
15. detsember 2023 kell 10-15.30 (Turismiteenuste jätkusuutlikkuse disainimine ja säästev turism)
Kõik seminarid toimuvad veebiülekandena ning on registreerunutele järele vaadatavad 14 päeva.
17.11.23 kell 10.00-15.15 Tootmishügieeni tagamine toidu käitlemisel (veebipõhine kursus)
Professor Mati Roasto koolitus annab ülevaate toidukäitlemisettevõtte tootmishügieeni mõjutavatest teguritest ning koristamise ja sanitatsiooni korraldamise alustest.
Koolitusel käsitletavad teemad:
Seonduvad teabematerjalid ning populaarteaduslikud artiklid;
Seadusandlusest tulenevad protsessi hügieenikriteeriumid;
Toidu tootmishügieeni eesmärgid, korraldus ja head tavad;
Toidu tootmishügieeni seosed toidu ohutuse ja -kvaliteediga;
Toidu tootmishügieeni mõjutavad tegurid;
Ettevõtte personali hügieen ja selle olulisus toiduohutuse tagamisel;
17.11.23 VII Naiste ettevõtluse konverents „Hoogu naiste ettevõtlusele" 2023
17. novembril 2023 Ministeeriumide ühishoones, Suur-Ameerika 1, Tallinn
Konverentsi päevakava
9.15–10.15 Saabumine ja tervituskohv. Ettevõtete ja ettevõtjate omavaheline tutvumine. Toodete tutvustamine. ENUTi (välk)raamatukogu ja väljaandeid.
10.15–10.30 Konverentsi avamine
Avasõnad naiste ettevõtluse edendamisest Eestis ja rahvusvaheliselt – Reet Laja, Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse (ENUT) juhatuse esinaine
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi tervitus – Marie Allikmaa, ettevõtlusosakonna juhataja
Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor tervitus – prorektor Ly Hõbe
10.30–11.00Olukord majanduses, suund ja trendid tuleviku vaates – Andri Haran, MKM, tööstusvaldkonna juht
11.00–11.15Rohkem kui 20 aastat ettevõte omanik/ juht – esiletõstmine
11.15–12.15Arutelu: Rahvusvaheline vaade naiste ettevõtlusele
Osalevad:
Naised, kes viivad ärivõimalused üle maailma – Angela Ventsel (estx`i asutaja ja tegevjuht), Khrystyna Didukh (ArrowStone CEO/Founder), Hikari Tanaka (BREWCOLLAGE asutaja).
Naised, kes toovad teadmised ja kogemused koju – Ave-Gail Kaskla-Kuprys (AG Projekt OÜ tegevjuht, nõustamisformaadi Võõras Sõber autor), Larissa Shabunova (tehase Fortaco Estonia tegevjuht).
Aruteluringi juhivad Angela Ventsel ja Riina Piigli, EENA naiste ettevõtlusvõrgustike koordinaator.
12.15–12.45Riigi tugi ettevõtjale – Tiiu Treier, Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse innovatsiooni rahastuse tiimijuht
12.45–13.30 Vaheaeg / Lõuna
13.20–13.30 Üllatusesineja
13.30–14.30Arutelu: Õpin kogu elu – naised juhid ja omanikud elukestvas õppes
Osalevad:
Mare Mätas (Kihnu Mare); Marie Edala (Kirjastus Sinisukk, juhataja ja omanik); Pille Laub (Minimum Studio, disainer ja kunstnik), Maiu Antsmaa (Trimtex Baltic)
Arutelu juhivad: Aet Kull, Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor turunduse erialajuht; Margo Orupõld, ETNA Eestimaal juhatuse liige
14.30–15.30Junior Achievment ning teised noored – kuhu noored naised on jõudnud. Õpilasfirmadest firmadeni.
Oma lugusid jagavad: Krisse Liisa Mastakov – ÕF Toolik, tegutseb Haapsalus, arenes edasi pereettevõtteks. Sandra Roosna – alustas õpilasfirmaga, tänaseks juhib ASKLY-t. Maribel Arge – õpilasfirmat tehes oli ÕF Pakilise tegevjuht, nüüd töötab PELA OÜs turundusjuhina
Arutelu juhivad: Epp Vodja – JA arendusjuht, Maria Palk – JA turundusjuht, õpilasfirma programmi vilistlane
15.30-16.00 Päeva kokkuvõte, arutelude juhid ja MKM esindaja
RegistreeruSIIN (Palume registreeruda hiljemalt 15. novembri keskpäevaks. Ilma eelregistreerimiseta Ministeeriumite ühishoonesse sisse ei pääse).
Rohkem infot SIIN.
Konverentsi korraldavad ENUT, MKM jt.
8.11.23
21.11.23 kell 10.00-11.30 tasuta veebiseminar "Ettevõtja maksukoormus - kas seda saab mõjutada? Mis ON maksuvaba, lubatud ja mis mitte?"
„Ettevõtja maksukoormus - kas seda saab mõjutada? Mis ON maksuvaba, lubatud ja mis mitte?", Kaidi Kallaste, Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna ärikorralduse instituudi lektor Maksuseadustes on toodud mitmeid maksuvabastusi ja -soodustusi. Palju nendest ettevõtjad ära oskavad kasutada, on iseasi. Palju on ka nn halli ala. Mis on ikkagi keelatud ja mis lubatud, mida ikkagi maksustatakse ja mida mitte? Seminaril tuuakse valikuliselt näiteid. Tuginetakse maksuseadustele ja kohtulahenditele.
Kaidi Kallaste on Tallinna Tehnikaülikooli maksunduse lektor ning ärirahanduse ja majandusarvestuse õppekava programmijuht. Tegutseb täiskasvanute koolitajana aastast 2001.
Seminar on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine Registreerimisvorm
22.novembril on tulemas kõigile huvilistele AIRE ja TalTech Legal Lab 'iga koostöös veebiseminar, mis keskendub tehisintellekti rakendamise õiguslikele küsimustele tööstussektoris.
Soojenduseks anname algavaks nädalavahetuseks kuulamissoovituse – TalTech Tasku podcast Tea Kookmaaga, LeagalLab'i tegevjuhiga, kus Tea arutleb lisaks oma teekonnale andmekaitse õiguseni veel:
➠ õiguse ja tehnoloogiavaldkonna sidusustest, sh mida arvab õiguse ekspert tehisintellektist?
➠ kuidas meie isikuandmeid hakatakse veel riivamalt töötlema
➠ millistest võimalustest võiks Eesti haarata kinni maailma kontekstis, kus rajatakse ühtselt tulevikku AI-põhistele lahendustele?
➠ kui lihtne on leida ettevõtetes AI-põhistele lahendustele kohti?
Kuni 24.11.23 Ettevõtja saab taotleda toidumärgist "Tunnustatud Eesti toit" ehk Pääsukesemärki!
Toidumärgist "Tunnustatud Eesti toit" annab välja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda. Taotlusi märgi saamiseks saab esitada kuni 24.novembrini 2023!
Pääsukesemärgi kasutamisõiguse taotlemiseks tuleb esitada avaldus. Kui ettevõte soovib märki mitmele erinevale tootele, tuleb vormistada igale tootele eraldi avaldus.
Ettevõtja saab märgi kasutamisõigust taotleda juhul, kui:
ettevõte on registreeritud Eestis;
ettevõtte toidutooted on valmistatud kodumaisest põhitoorainest;
toidutoode on läbinud edukalt hindamise;
ettevõtja on allkirjastanud litsentsilepingu ning maksnud litsentsitasu.
Toote hindamine ja litsentsitasu määratakse vastavalt EPKK poolt kehtestatudhinnakirjale.
Märgi kandmise õiguse saamiseks tuleb esitada avaldus koos toote kirjeldusega.
Infopäeval osalenu: - on saanud ülevaate võimalikest toidupettuse viisidest; - teab VACCP (Vulnerability Assessment Critical Control Points) toidu võltsimise ennetamise süsteemi ja TACCP (Threat Assessment Critical Control Points) toidu kaitsmise süsteemi olemust, - oskab enesekontrollisüsteemis käsitleda tooraine, materjalide ja/või valmistoote toidupettuse hindamise ja ennetamise küsimusi, - oskab enesekontrollisüsteemis käsitleda toidu kaitsmise küsimusi.
Infopäev toimub MAK 2014-2020 meetme "Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas" toidu ja toiduohutuse valdkonna raames, toetab Euroopa Liit.
Osalemise eest arvestatakse ettevõtetele vähese tähtsusega abi (VTA), abisumma ühe osavõtja kohta arvutatakse osavõtjate lõpliku arvu järgi, kuid see ei ületa 200 eurot. Ettevõtte esindajana osalejale on infopäev tasuta, kui ettevõttel on piisavalt vähese tähtsusega abi (VTA) jääki.
Rohkem infot ja koolitusele registreerimine Eesti Maaülikooliveebilehel.
Ootame Teid osa saama meeldivast ja informatiivsest hommikupoolikust Eesti Töötukassaga.
25.10.23
Kuni 30.11.23 kandideeri Womenture programmi ja anna hoogu oma ideefaasis ärile!
Oled naisettevõtja ja sul on suurepärane äriidee, kuid tunned puudust toetavast võrgustikust ja äriteadmistest, et oma ettevõte käivitada? Womenture pakub sulle võimalust liituda innustava naisasutajate kogukonnaga, mis toetab sind oma äriidee tegelikkuseks muutmisel.
Womenture ühendab ja võimestab Euroopa naisasutajaid läbi koolituste, sündmuste ja mentorkohtumiste. Womenture partneriteks on lisaks Tehnopol Startup Inkubaatorile Design Terminal (Ungari), SpinLab – The HHL Accelerator (Saksamaa) ja DEX IC (Tšehhi). Womenture peamiseks eesmärgiks on julgustada naisi ettevõtlusega tegelema ja sillutada neile teed Euroopasse.
Kuus interaktiivset virtuaalset töötuba, mis toetavad sinu ettevõtte arengut ja laiendavad sinu võrgustikku.
Individuaalne nõustamine ja mentorlus, mida viivad läbi rahvusvahelised eksperdid.
Liitumine rahvusvahelise toetava naiste ärivõrgustikuga.
Parimad programmis osalevad ettevõtted saavad osaleda üritusel „Joint Innovation Ecosystem Summit" ja kohtuda ökosüsteemi osalistega.
Womenture programmi on oodatud naisettevõtjad üle kogu Euroopa, kellel on ideefaasis äri. Kandideerida võivad nii üksikettevõtjad kui tiimid erinevatest tegevusvaldkondadest.
30.novembril 2023 kell 9.00 - 13.00 korraldab Maaelupakti tugibüroo (Rural Pact Support Office) heade praktikate veebiseminari "Tervishoiuteenuste kättesaadavuse parandamine maapiirkondades", mis annab osalejatele võimaluse saada rohkem teada erinevate programmide poolt rahastatud projektide ja muude algatuste ja poliitikate kohta, mis aitavad parandada tervishoiuteenuste kättesaadavust maapiirkondades.
Kohtumise eesmärgid:
Õppida tundma poliitikaid ja vahendeid, mis aitavad suurendada tervishoiuteenuste kättesaadavust.
Saada ülevaade kohalikest kogemustest ja algatustest, mis aitavad parandada tervishoiuteenuste kättesaadavust maapiirkondades ning loovad tingimused tervishoiutöötajate ligimeelitamiseks ja maapiirkonnas hoidmiseks; ... ning nendest kogemustest õppida.
Suurendada suutlikkust edendamaks tegevusi, mis on kohandatud maapiirkonna eripäradele, samuti mobiilseid, digitaalseid või kogukonnapõhiseid integreeritud tervisealgatusi, mis aitavad kohalikke probleeme lahendada või aitavad paremini maapiirkondade vajadustele vastata.
Julgustada maaelupakti kogukonna liikmeid paktile pühenduma ja/või tervishoiuteenustele juurdepääsuga seotud tegevusi võtma nende konkreetses kontekstis.
Erinevates tööprotsessides on hulga tegevusi, mida oleks võimalik automatiseerida.
Sellel puhul tuleb appi tehisintellekt ehk kratt.
Kursus Krattide ABC aitab sul mõista krattide arendamisega seotud põhimõtteid ja arendusetappe ning see sisaldab mitmeid näiteid juba olemasolevatest krattidest, mis on tänaseks loodud ja kasutusel.
Kõik kursused on veebipõhised ja tasuta ning nendega saab igal ajal liituda.
Lisaks Krattide ABC kursusele vaata ka teisi DigiriigiAkadeemia tasuta kursuseid.
Iga-aastasel suurandmete konverentsil Big Data saavad kokku andmete kasutamisest ja väärindamisest huvitatud ettevõtete-asutuste esindajad, finants- ja IT-eksperdid ning andmetega seonduvaid teenuseid pakkuvad firmad.
Suurandmete konverentsil jagatakse nippe andmete abil väärtuse loomiseks, õpetatakse digitaliseerima ja automatiseerima.
Miks tasub konverentsile tulla:
See on valdkonna ettevõtete ja andmespetsialistide aastasündmus.
Programm keskendub kõige olulisemale andmemajanduses.
Pakume ideid ja teadmisi, kuidas oma ettevõttes-asutuses või uue äri alustamiseks andmeid leida, kasutusele võtta, nende abil väärtust luua, tegevust efektiivsemaks muuta ja partneritega koostööd teha.
Räägime edu saavutamise tagamaadest.
Analüüsime andmeäri hetkeolukorda ja kasvuvõimalusi.
Saate hulgaliselt mõtteid nii 2024. aasta kui ka kaugema tuleviku kavandamiseks.
Võimalus küsida küsimusi ja osaleda aruteludes nii saalis kui vahepausidel.
2.12.23 ootame Sind Ettevõtluskonverentsile „Roheliselt on võimalik"!
Ootame Sind osalema Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni (EENA) poolt korraldataval „Naised ettevõtluses – roheline ja hooliv maailm" programmi raames toimuval ettevõtluskonverentsil „Roheliselt on võimalik", mille raames pakume sulle terve päeva jooksul roheettevõtlusega seotud põnevat ja inspireerivat sisu.
Liitu meiega 2. detsembril kl 10.00–17.00 Estonian Business Schoolis (A. Lauteri 3, Tallinn).
Palun registreeri oma osalus hiljemalt 30. novembriks alloleval vormil. Osalustasu 20 eurot (sisaldab kogu päeva programmi, hommikukohvi, lõunat ja kooki).
Digitaliseerimise meistriklass - kolm innovatsiooniprogrammi ettevõtetele!
Ettevõtluse ja Innovatsiooni SA pakub kolme võimalust ettevõtete arenguks:
See on programm, mille eesmärk on aidata tuvastada need ettevõtte protsessid ja tarneahelad, mille optimeerimine avaldab enim mõju ettevõtte konkurentsivõimele.
Digitaliseerimise meistriklass - 3,5 kuud kestev programm, mille eesmärk on aidata tuvastada need ettevõtte protsessid ja tarneahelad, mille optimeerimine avaldab enim mõju ettevõtte konkurentsivõimele. Avatud!
Disaini meistriklass - 6-kuud kestev tootearendusprogramm, mille eesmärk on juurutada ettevõtetes disainmõtlemist, mõista strateegilise disaini olulisust innovatsiooni loomisel ning kasvatada strateegilise disainikasutuse võimekust, eelkõige läbi disainist juhitud tootearendusprotsesside rakendamise. Programm aitab kaasa ja loob tingimused, et ettevõtted jõuaksid uute toote- või teenusdisaini lahendusteni (prototüüp).
Juhtide mentorprogramm - 6-kuud kestev programm, mis aitab luua eeldused ettevõtte mitmekordseks kasvuks ja saada välja omaniku/juhi asendamatuse lõksust. Programm aitab osalejal kasvada juhi ja ettevõtjana ning leida vastused ettevõtte kasvuks vajalike eesmärkide seadmiseks, ärimudeli arenduseks, ettevõtte positsioneerimiseks, protsesside arendamiseks ja müügi, turunduse, ekspordivõimekuse kasvuks. Programm kestab 6 kuud, maksumus 900 eur + km. Rohkem infot siit.
Kas sinu paikkonnas toimub noortele suunatud käsitööettevõtmisi? Traditsioonilised käsitööoskused on meie vaimse ja ainelise kultuuripärandi oluline osa!
Pärandiks saadud traditsioonid tuleb edasi pärandada ja meie suurim soov on leida üles noored, kes meiega kaasa tulevad ja oma tahet ning tarkust meiega jagavad.
Aita kaasa noorteaasta õnnestumisele! Kui Sinu paikkonnas toimub noortele suunatud käsitööettevõtmisi või korraldad ise käsitööettevõtmisi noortele, siis anna sellestvõimalikult vara meile teada!
Valiku põnevamatest ettevõtmistest filmime ja näitame neist kokkuvõtteid oma käsitöösündmustel ning koduleheküljel www.folkart.ee.
Aasta 2023 on pühendatud saunale: saunakultuurile, -kombestikule, -toodetele, - ettevõtetele, -kogukondadele ja - eestvedajatele ning kõigile, kel saun on hinges.
Traditsioone austav sauna-aasta on ellu kutsutud, et edendada, propageerida tervislikku ja sotsiaalset saunakultuuri. Levitada saunatarkust ja -tavasid. Õhutada saunateadust, saunaloo uurimist ja tutvustamist ning kaasata, harida ja ühendada kõiki saunaentusiaste.
Sauna-aasta idee autor on ajakirjanik Rein Sikk ja eestvedaja Eesti Maaturismi Ühing, kes viimased aastad on muuhulgas tegelenud Eesti Saunatee võrgustiku ülesehitamisega ja kuulub alates 2022. aastast Ülemaailmsesse Sauna Assotsiatsiooni (ISA).
Sauna-aasta kodulehel Sauna2023 on üle Eesti kaardistatud kõik avalikud- ja rendisaunad. Üle 150 sauna ja üle 20 erineva saunatüübi, (sh puuküttega, elektri-, sambla-, turba-, auru-, aromaat-, infrapuna-, soola- ja iglusaunad, parvel ujuvad tünnivannid jpm).
Jõelähtme vallast on sauna-aasta üleskutsega ühinenudIru saun (Iru külast).
Rohkem infot ja ühinemine sauna-aasta tegevustega www.saunatee.ee. Sauna ülikooli info asub SIIN.
Eesti Kämpingute Liit ootab liituma uusi turismiettevõtjaid, kes tegelevad juba või plaanivad hakata tegelema karavaniturismiga. 2023. aastal on Eesti Kämpingute Liiduga liitumine tasuta!
Eesti Kämpingute Liit ühendab Eesti Vabariigis tegutsevaid kämpinguid, mis vastavad liidu kehtestatud standarditele. Eelkõige soovib liit garanteerida klientidele kvaliteetset teenust oma liikmete kämpingutes. Liit teostab läbi vastava komisjoni järelvalvet kämpingute standardite täitmise ja uute liikmete vastuvõtmiseks.
Eesti Kämpingute Liidu kämpingutes on võimalik ööbida telkides, kämpingumajakestes või motellides, samuti pakutakse kvaliteetset teenust karavaniga matkajatele.
Loovisikute tugistruktuur alustas hiljuti teenusepakkumist ja seni on kõige rohkem nõutud just PR-konsultatsioone, järgnevad taotluste tegemise nõustamine ja terviseteenus traumajärgseks taastumiseks.
Hea loovisik, kui vajad juriidilist, tervisealast või muud konsultatsiooni pöördu Eesti Kultuuri Koja poole! Oleme struktuuri koondanud pädevate spetsialistide ringi, kes pakuvad kõrgel tasemel konsultatsioone ainult meie tugistruktuuri soodushinnaga.
Pakume loovisikutele digipädevuse konsultatsioone. Fideelia-Signe Roots: "Olen omandanud doktorikraadi Eesti Kunstiakadeemias kunsti ja disaini alal ning tegutsen kunstnikuna. Hetkel õpin Tallinna Majanduskoolis sotsiaalmeedia spetsialistiks ning olen ka läbinud praktika turundusspetsialistina."
Loomemajandus on majandusvaldkond, mis põhineb individuaalsel ja kollektiivsel loovusel, oskusel ja andel, on võimeline looma heaolu ja töökohti intellektuaalse omandi tekke ja peamise müügiargumendina kasutamise kaudu ning kus protsessides on loovmõtlemine ja loovisikud kesksel kohal.
Mõned faktid:
Loomemajanduse sektori kogutulu on 1481 milj eurot (2,9% SKPst).
Loomemajanduse sektoris töötab 30 681 inimest (4,8%).
Loomemajanduse sektoris tegutseb 9098 ettevõtet ja asutust (11,6% ettevõtetest).
Meelelahutustarkvara (mobiili-, online-, arvuti- ja konsoolimängud, teenuste osutajad mängude arendajatele)
Muusika (autorid ja interpreedid, tootmine, elav esitus, erakoolid, muusikariistade valmistamine ja müük, salvestiste paljundus ja müük, kontserdikorralduse abitegevused)
Põhja-Eestileiseloomulikud toidud on kala, kartul ja oder. Samuti on piirkonna omapäraks viinatootmine ja sellega kauplemine, eriti põhjarannikul.
Just siinkandis olid mõisates levinud triiphooned (kasvuhooned), kus kasvatati toitu, aga ka nauditi kohvijoomist.
Eesti talurahvas kasutas suviti toiduvalmistamiseks suvekööke ja need olid kõige kauem kasutuses just siin – Põhja-Eestis. (Allikas: veebileht Eesti Toit).
Märgist "Põhja-Eesti toit" saavad taotleda põhja-eestis tegutsevad toidutootjad, -käitlejad ja teenusepakkujad.
Euroopa Liidus (sh Eestis) on tootjatel ja teenusepakkujatel võimalik taotleda oma ettevõtte tootele või teenusele erinevaid kvaliteedimärgiseid. Märgiste eesmärk on anda teavet pakkumise kvaliteedi või päritolu kohta, viidata pikkadel traditsioonidel põhinevale tootmisviisile, pärimusele või keskkonnahoiule jne
Kõik ametlikud kohaliku toidu pakkujad, kes pakuvad põhja-eestile omast toitu, on oodatud kohaliku toidu võrgustikuga liituma! Täpsem info Põhja-Eesti kohaliku toidu veebilehelt.
Põhja-Eesti toiduvõrgustik on loodud põhja-eestile omaste toitude tutvustamiseks ja propageerimiseks. Projekti üheks olulisemaks fookuseks on piirkonnas läbi mõtestada ja kujundada tänastele vajadustele põhinev ühine arusaam meie toidukultuurist.
Tasuta nõu ja abi saabprojekti juhtpartneriltMTÜ Arenduskoda.
26.10.23
2024 aasta
25.04.24 Käsitööettevõtluse tunnustamine!
Eesti käsitöömeistri/ettevõtte tunnustatud toode/tootegrupi märki "TUNNUSTATUD EESTI KÄSITÖÖ" annab välja Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit. Eesmärk: tunnustada käsitöömeistreid/ettevõtjaid ja tõsta esile kõrgetasemelisi käsitöötooteid ning toetada käsitööettevõtlust.
Märki "Tunnustatud Eesti käsitöö" võib kasutada Eestis tegutsev käsitöömeister/ettevõtja, kes:
valmistab kvaliteetseid käsitöötooteid Eestis;
on tegelenud käsitöötoodete valmistamise ja müügiga vähemalt 3 aastat;
väärtustab oma toodetega käsitöötraditsioonide kestmist (järgides traditsioonilisi kujundus- ja/või töövõtteid ja/või materjalikasutust ), edasiarendamist ja jätkusuutlikku toimimist.
Märgi saamiseks taotluste esitamise tähtaeg on kaks korda aastas:25.aprillil, järgmine tähtaeg on 25. oktoobril 2024!
Tunnustusega kaasnebtunnistus Eesti käsitöömeistri/ettevõtja tunnustatud tootele/tootegrupile ning õiguskasutada oma toodetel ja reklaammaterjalides märki "Tunnustatud Eesti käsitöö".
Avalikel üritustel toitlustamisel tuleb järgida toiduohutuse tagamise nõudeid!
Oluline info avalikel üritustel toiduohutuse tagamise kohta avalikel üritustel, tänavatel ning maanteede ääres olevad toiduga kauplejatele.
Avalikul üritusel toidu müüjate ja valmistajate puhul on tegemist ajutise ja/või teisaldatava ettevõttega ning see on tegevus, millest tuleb teavitadaPõllumajandus- ja Toiduametit .
Avalikul üritusel peab tarbijani jõudma ainult nõuetekohane, kvaliteetne ja ohutu toit!
Rohkem infot Põllumajandus- ja Toiduameti kodulehel avalike ürituste rubriigis juhendite all. Info SIIN.
Avalikel üritustel alkoholi müük ei ole lubatud!
Igal aastal on avalikel üritustel juhtumeid, kus inimesed müüvad kodustest tingimustes valmistatud alkoholi, millel aga puudub luba ja mida seetõttu müüa ei tohi. Selline tegevus kahjustab ausat konkurentsi, sest seab väikeettevõtjad ebavõrdsesse olukorda.
Avalike ürituste korraldamisel tuleks meeles pidada järgmist:
Kodustes tingimustes valmistatud alkoholiga kauplemine on keelatud, kuna ka avalikul üritusel tohib müüa ainult aktsiisilaos toodetud ja nõuetekohaselt maksustatud alkoholi.
Isiklikus majapidamises valmistatud õlut, veini ja kääritatud jooki ei loeta aktsiisiseaduse ning alkoholiseaduse mõistes alkoholiks seni, kuni seda kasutatakse enda tarbeks mitteärilisel eesmärgil.
Kange alkoholi valmistamine koduses majapidamises on keelatud ja alkoholi valmistamise seade kuulub avastamisel konfiskeerimisele.
Avaliku ürituse korraldaja peab tagama, et seal ei müüdaks keelatud kaupa.
Avatud käsitöökojad on käsitöövaldkonna ettevõtmine, kus kogu Eesti on samal päeval käsitöölainel.
Korraldame käsitöökodasid Eestimaa erinevates paikkondades, et ühel päeval aastas kõik koos läbi traditsiooniliste ettevõtmiste ja uute algatuste väärtustada meie unikaalset käsitööd ja tunda heameelt koostegemisest!
Käsitöökodades toimuvad loengud, näitused, meistrite esitlused, õpitoad ja kontserdid. Meistrid õpetavad traditsioonilisi käsitöövõttei, tutvustavad materjale, uusloomingut ja taaskasutust.
Käsitöökodade registreerimine
Kodade registreerimine ja inimeste informeerimine toimub läbi Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu kodulehekülje (www.folkart.ee) lisaks tutvustame neid ka Facebooki ürituse kaudu.
Vaadake ja jälgige tegemisi ka Facebooki vahendusel.
11.10.23
HEAKi alustava ettevõtja baaskoolitus
Alustava ettevõtja baaskoolitusele on oodatud kõik, kes plaanivad ettevõtlusega alustada või on oma ettevõttega tegemas esimesi samme.
Ajavahemikul 10.oktoober - 12. detsember toimuv koolitus on kombineeritud veebipõhiselt online toimuvatest (praktilistest) koolituspäevadest ning (teoreetilistest) videoloengutest.
Koolituse maht kokku on 115 õppetundi, millest kontaktõppe tunde on 65 ning videomaterjalide vaatamiseks ja iseseisvaks tööks on planeeritud 50 akadeemilist tundi.
Iga osaleja saab koolituse ajaks endale Harju Ettevõtlus- ja Arendusekeskuse ettevõtluskonsultantide seast mentori, kellega oma äriidee veelgi täpsemalt läbi arutada ning kellele esitatakse koolituseprogrammi lõpus oma äriplaan.
Lisaks veebipõhisele koolitusele toimub koolitusel ka kolm saalikoolituse pealelõunat, kus koolituse käigus tekkinud küsimustele koos vastuseid leitakse ja äriplaani kirjutatakse.
Ettevõtlusnädala 2023 aasta teema on "Muuda ennast, muutub maailm!" ja hüüdlauseks "Aeg muuta kurssi!"
Ettevõtlusnädal on traditsiooniline, suurim üle-eestiline ettevõtlussündmus, mis toimub igal aastal oktoobrikuu alguses. Ettevõtlusnädalat korraldavad maakondlikud arenduskeskused ning viiakse läbi kõigis 15 maakonnas.
HEAKi võrgustiku konsultandid üle eesti pakuvad igapäevaselt tasuta nõustamist ettevõtlusega alustajatele ning ettevõtjatele ning vabaühendustele. Ettevõtlusnädalal tullakse kontoritest välja erinevaid sündmusi korraldama, eesmärgiga inspireerida ja julgustada inimesi enda ideid ellu viima, olgu selleks näiteks äriga alustamine, e-poe loomine või mõne uue põneva tootega turule tulemine.
Jõelähtme valla ettevõtlike inimeste ümarlaud toimub üle-eestilise ettevõtlusnädala 2023 raames. Selle aasta ettevõtlusnädala katuseteemaks on „Aeg muuta kurssi" ja hüüdlauseks „Muuda ennast, muutub maailm!". Ürituse korraldame koostöös Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskusega ja fookusteemaks on turism.
Jõelähtme valla ettevõtjate ümarlaua info asub üle-eestilise ettevõtlusnädala kavas SIIN.
Neljapäeval, 5.oktoobril kell 16.00–18.30, Rebala keskus-muuseumis.
Eesmärk on ergutada valla ettevõtlikke inimesi, kes plaanivad turismi suunal tegutsema hakata või juba tegutsevad, et valla turismiarengutega senisest kiiremini edasi liikuda.
Kavas:
16.00–16.05 Tervitus ja sissejuhatus – abivallavanem Priit Põldma;
16.05–16.30 Osalejate tutvumisring;
16.30–17.30 Harju Ettevõtlus ja Arenduskeskus (HEAK) – Karmen Paju, Katri Tšeskidov, Eduard Laur:
„Turismialase koostöö arenguvõimalused HEAKiga",
„ Pereettevõtlusest ja Põlvkondade vahetusest."
17.30–17.50 Jõelähtme valla kogemuslugu ettevõtlikkusest, tegutsemisest, ettevõtjatega koostööst – Kersti Lepik;
17.50 –18.05 Ettevõtjate eetikakoodeksi rakendamisest – Kuusalu Ettevõtjate Liit (KuEL) kogemuslugu: Janne Kerdo;
18.05–18.30 Ümarlaua vestlusring, arutelu: kuidas edasi…?
18.30 Kokkuvõtted ja päeva lõpetamine.
* Palume registreeruda hiljemalt 2. oktoobriks, et saaksime planeerida tee ja suupistelauda.
Ettevõtjate ümarlauale registreerimine on lõppenud!
2.10.23 Kuidas kirjutada mõjusat pealkirja ja sisuteksti?
Hea Harju-, Rapla- ja Läänemaa turismiettevõtja!
HEAKi digipädevuse arendamise tasuta koolitusprogramm on just sinu jaoks!
Kolmeosalise programmi koolitused viib läbi sotsiaalmeedia turundaja ja ekspert Brit Mesipuu, Milos OÜ-st. Liitu kogu sarjaga või vali üks kolmest koolitusest.
2. oktoobri koolitus toimub kell 9.45-15.30Tallinnas, Ibis Tallinn Center hotelli seminariruumis Raba.
Koolituspäeva fookusteemadeks on copywriting sotsiaalmeedias ehk kuidas kirjutada mõjusaid reklaamtekste ja pealkirju.
Teemad: - Kuidas klienti kõnetada ja talle väärtust pakkuda? - Mis on CTA ja milleks seda kasutada? - Mida silmas pidada reklaamteksti loomisel? Persoonad! - Sisuloome: kuidas leida teemasid ja planeerida kirjutamist? - ChatGPT roll: kuidas selle sotsiaalmeedia reklaamtekste ja pealkirju kirjutada? - Viime läbi praktilise osa: kirjutame koos seinapostitusi ja reklaamtekste.
Arenda oma digioskusi ja -pädevust, et tõsta oma ettevõtte nähtavust ja kasumit.
Rohkem infotSIIN. Üritusele registreerimine on lõppenud kohtade täitumise tõttu!