23.08.22
15.03.23

Avastusrajad Jõelähtme vallas

Jõelähtme vallas Neeme kooli poolt loodud kokku 72 avastusrada on mõeldud kasutamiseks nii kooliealistele lastele kui ka lastega peredele.  

Avastusradu saab igaüks tasuta külastada nutiseadmega, vabalt valitud ajal ja ka ise endale sobiva marsruudi kokku panna

Kõik avastusrajad on kantud kaardile avastusrada.ee. 

Valida saab kategooriate alt:

 • keskkonnaharidus,
 • kooliharidus,
 • vaba aeg.

Neeme kooli loodud avastusradu loeteluna näeb siit.

Raja valimiseks tuleb vajutada kaardil olevatele punktidele või valida menüüs sobiv piirkond jne.

Miinimum nõuded raja läbimiseks: vajalik on kasutada  Android 4.4 või Windows Phone 8.1 telefoni, (operatsiooni süsteemi iOS, vers. 8). Ning olemas peaks olema vähemalt 3G interneti ühendus ja töötav GPS.

 

 

Avasta Loo alevikku äpi-põhise matkamängu abil

Jõelähtme valla atesteeritud giid ja 2022.a. Elsa Rikandi kultuuripreemia laureaat Kersti Lepik on loonud tasuta Loo aleviku põhise matkamängu.
 

 • Lae mobiiltelefoni „Loquiz" nimeline tasuta rakendus.*
 • Logi sisse pildil oleva QR koodiga või kasutajanimega Loo2023 (parool: 2023).
 • Katseta, kas leiad üles kõik punktid ning pane oma teadmised proovile!


* Mängus osalemiseks luba rakendusel kasutada asukoha määramist, telefoni kaamera kasutamist ja albumi juurdepääsu.

15.03.23

RMK nutimängud looduses ja kodus

Looduses on alati midagi uurida, õppida ja avastada. Tavapärastele jalutuskäikudele lisaks on RMK loonud mitmetele õppe- ja matkaradadele võimaluse panna oma teadmised mänguliselt proovile või avastada lausa midagi uut.

Teatud radadele on loodud nutimängud, mis suunavad loodust märkama ning veelgi sisukamalt aega veetma. Mängimiseks on vaja Play poest või App Store-st alla laadida Loquizi äpp, sisestada kasutajanimi ja parool, mille leiad nutimänguga varustatud raja algusest ning saad asuda mängima.

Radade nimekiri on pidevalt täienemas. Nutimängudega objektid leiad siit.

Rohkem infot saab lugeda ja mängude infoni jõuab siit.

14.10.22

 

 EESTI ja HARJUMAA TURISM                                                                                                                              Eesti turismi vaates olulisi teenuseid, vaatamisväärsusi, turismiobjekte ja sihtkohtade infot näeb EASi poolt hallatavalt veebilehelt puhkaeestis.eeHarjumaa turismiinfot näeb veebilehelt visitharjumaa.ee (HEAK).   Jõelähtme valla turismiettevõtjaid nõustab tasuta Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK).
 

Eesti maaturism

Eesti maapiirkondades puhkamisega seotud infot ja maaturismi teenuseid saab vaadata Eesti Maaturismi veebilehelt.

 

Eesti toidutee

Eesti toidu info asub veebilehel eestitoit.ee

Eesti Toidutee ühine väärtus on, et pakutav toit oleks värske, maitsev, kohalikust toorainest ning kohapeal valmistatud.

Eesti Toidutee tunnuslauseks on 'Südamega valmistatud eestimaised maitsed'.

Kohaliku toidu andmebaasi näeb siit.

 

Eesti saunatee

Eesti saunatee info asub veebilehel saunatee.ee.

Eesti Saunatee missiooniks on Eesti saunakultuuri edendamine ja hoidmine nii, et ka meie järeltulevad põlved oskaksid hinnata sauna ja väärtustada saunatavasid.

29.09.22

Põhjarannik kutsub avastama

Vaata võimalusi siit.

Rohkem infot Facebookist

 

30.06.22

RATSUTAMINE

Rebala tallid

Aadress: Rebala küla, Jõelähtme vald, Harjumaa

Veebileht: Rebala tallid

E-postinfo@rebalatallid.com 

Telefon: 52 97 760 (Julia Katok)

Rebala tallid pakub kvaliteetset ratsutamisteenust.
Kõik teenused ette broneerimisega!

 

Obi tall

Aadress: Obi talu, Ruu küla, Jõelähtme vald, Harjumaa

Veebileht: Obi tall

E-postkruusmari@gmail.com 

Telefon: 60 14 876, Mob. 56 461 023 (Mari Kruus)

Võimalik on eelregistreerimisel ratsutada nii poni kui hobusega, samuti tellida poni kohapeale.

Kõik teenused ette broneerimisega!

 

 

UJUMINE, PUHKAMINE:

Kaberneeme puhkeala. 40 km Tallinnast kaunis liivarand, ilusad männimetsad. Olemas korralik parkla ja karjääri juures RMK puhkealad ja lõkkeplatsid. 


Punakivi rand. 35 km Tallinnast kaunis liivarand. Olemas korralik parkla, riietumise kabiinid ja tualetid.


Loo aleviku ujumiskoht. 15 km Tallinaast Pirita jõe ääres. Olemas riietumise kabiin ja tualett.

 

Iru saun
Iru saun asub Tallinna piiril, Pirita jõe kaldal looduskaunil jõeoru maastikukaitsealal. Lähedal asuvad matkarajad, tenniseväljak ja laste mänguplats

 

3.10.22

Liipa talu Disgolfi rada

Jõelähtme valla esimene disgolfi rada asub Liipa talus, Saha külas.

Aadress: Liipa talu, Saha küla, Jõelähtme vald, Harjumaal

Telefon: 56 934 661

e-post: info@liipatalu.ee

Liipa Talu discgolfipark on 12-korviga harrastajasõbralik rada, mis sobib nii alustavale mängijale discgolfiga tutvumiseks kui ka edasijõudnud mängijale täpsuse treenimiseks ja lähenemiste  harjutamiseks. Disgolfi pargis on mitmeid väljakutseid, et muuta ringi läbimine veelgi põnevamaks. Pool Liipa Talu disgolfi pargist asub lagedal ning on kohati tuuline, teine osa aga metsatukas, kus kitsad koridorid ja täpsus on esmatähtis. 

Rohkem infot näeb Liipa talu veebilehelt.

3.10.22

Kunsti- ja käsitöökeskus Ajaveski

Aadress: Loo küla, Veski talu

NB! Veskit saab külastada etteteatamisel!

Palume külastus kokku leppida allpool olevatel kontaktidel.

Telefon: 52 01 189

E-postmargit.partel@gmail.com  

Ajaveski on alates 2014. aasta suvest avatud veskihoone teelistele ja kõigile külalistele, kes tunnevad huvi Eesti kultuuri, ajaloo, käsitöö ja looduse vastu. 19. sajandist pärit Hollandi tüüpi Kostivere mõisale kuulunud endine tuuleveski on saanud uue hingamise ja moodsa ehituslahenduse.

Ajaveski on omapärase arhitektuuriga vaatamisväärsus ja tegevuspaik Loo külas. Mitmel korrusel on ruumid, milles võimalik korraldada väiksematele gruppidele töötubenäitusi, lisaks on hoones panoraamvaadet võimaldav osa maastikuvaatluseks ja väike käsitöö väljapanek koos kaasaostmise võimalusega.

Veski asub eramaal, seda saab külastada etteteatamisel.

 

1.06.22

Kaberneeme vabatahtlik merepäästeüksus

Kontakt: Kaberneeme põik 2, Kaberneeme küla, Jõelähtme vald

Telefon50 66 697

E-postMittetulundusyhing.Kaberneeme.Klubi@eesti.ee

Koordinaadid Kaberneeme sadamas 59°31'13'', 25°16'37'' 

Teenused:

 • hülgevaatlusretked
 • linnuvaatlusreisid
 • giidiga ekskursioonid väikesaartele
 • piknikud
 • ööbimine
 • veesport: wakeboard, skimboard, wakeskate, tube, sukeldumine jne.
 • kalapüük
 • veepealsed päästetööd
 • veealused otsingud sonari ja kaameratega,
 • veetakso.

Kogu tulu kasutatakse merepäästemeeskonna koolitusteks ja varustuse hankimiseks. Tule ja ühenda meeldiv kasulikuga: nautides Kolga lahe puhkamisvõimalusi saad toetada vabatahtlike päästjaid.

Teenuste tellimine ja lisainfo siit

29.12.22

Mängi geopeitust rahvusparkides

Pakume võimalust veeta rohkem aega looduses, avastada uusi huvitavaid paiku ja meie rahvusparkide loodusväärtusi ning saada osa kohalikust kultuuripärandist põnevate lugude kauduKutsume teid avastama Eestimaa rahvusparke. Jõelähtme vallale on kõige lähemal Lahemaa rahvuspark.

Kõik Eestimaa elanikud saavad võimaluse mängida geopeitust meie kuues rahvuspargis - Alutagusel, Karulas, Lahemaal, Matsalus, Soomaal ja Vilsandil ja otsida aardeid. 

RMK koostöös geopeituse kogukonnaga on igasse rahvusparki peitnud põnevaid lugusid ja huvitavaid fakte rahvusparkide ajaloost, loodusväärtustest jms. Tegemist on mänguga, mida on oodatud mängima, ka need, kellel puudub eelnev kogemus geopeitusega. Palju toredat avastamist, seiklemist ning mängulist on ees ootamas ja mis oleks veel parem viis looduskaitse 110. sünnipäeva tähistamiseks, kui avastada kauneid paiku ning viibida koos meeldiva seltskonnaga värskes õhus.

Mis on geopeitus?
Geopeitus on värskes õhus mängitav aardeotsimismäng, mis viib sind tihtipeale senikäimata kohtadesse, mitmete vaatamisväärsuste juurde või muidu looduskaunitesse paikadesse ja tutvustab sulle nii mõndagi uut. Geopeitus paneb sind nägema asju, mida sa varem ei ole näinud või mille olemasolust sa teadlik polnud. Rohkem infot: www.geopeitus.ee/wiki/.

Geopeituse mängureeglid:

 • otsi juhiste järgi aare üles
 • kirjuta oma külastusest teade logiraamatusse (märkmikusse) – leidjate nimed, leidmise kuupäev. Võimalusel märgi leid üles ka www.geopeitus.ee lehel.
 • loe aare läbi ja saa uusi teadmisi rahvuspargi loodusväärtusest või kultuuripärandist
 • sule aarde karp, et kõik asjad sinna alles jääksid ning pane aare samasse kohta tagasi, kust sa selle leidsid.

Rohkem infot geopeituse mängureeglite kohta leiad: www.geopeitus.ee/wiki/reeglid
 

Looduskaitse 110 sünnipäevale pühendatud geopeitust saad mängida kõigis kuues rahvuspargis. Vajuta rahvuspargi nimele ja näed sinna peidetud aardeid.

Rohkem infot vaata veebilehelt .

29.12.22

Jõelähtme valla võimaluste info veebis ja mobiilirakenduses Navicup

Valla kergliiklusteede võrgustik, erinevad sportimisvõimalused, tervise- ja spordirajad ning muudki infot sisaldav kaart liikumishuvilisele on kättesaadav veebipõhise äpirakenduse Navicup abil. 
 
Kaardi "Harjumaa sportlik vaba aeg" leiad veebist ning selle saad alla laadida ka Navicup mobiilirakendusest. Kaardistatud on asfalteeritud kergliiklusteed ning koostöös spordiinimestega täieneb matka- ja terviseradade võrgustik, soovituslikud rattasõidu teekonnad ning parkimisvõimaluste info.
 

Eraldi kaardikiht sisaldab muid sportimisvõimalusi ja seal pakutavaid lisateenuseid – külade tennise- ja võrkpalliväljakute, mänguplatside, rulaparkide, jõupinkide jm infot. (Objektid on automaatselt seotud spordirajatiste statistika andmebaasiga, mida uuendatakse iga aasta sügisel).

Kaart on pidevas uuenemises ja sinna on võimalus lisada erinevaid uudiseid (näiteks külades toimuvate spordivõistluste ja turniiride, ratta- ja paadilaenutuste, matkade toimumise, varustuste laenutamise jpm kohta). Uudise lisamiseks saata sooviavaldus koos sündmuse või teenuse infoga projektikoordinaatorile (e-post: margit@leaderph.eu). Vastuseks saadetakse teile rakenduse link, mille abil on lihtne lisada kaardile vajalik info ning määrata kaardil sündmuse asukoht.