27.07.22

Turismiinfo Eestis ja Harjumaal

Turism Eestis

Eestis reisimiseks leiab infot riigi turismiinfo veebilehelt Puhka Eestiskust leiab ka Jõelähtme valla infot, et endale sobivaid marsruute ette valmistada ja erinevate sihtkohtade külastust planeerida.

Maal puhkamiseks leiab põnevaid paiku ja tegevusi külastades Eesti Maaturismi veebilehte.

 

Turism Harjumaal

Harjumaa kaunite paikade avastamist ja sh Jõelähtme valla vaatamisväärsustega tutvumist, võiks alustada Harjumaa turismi veebilehelt: visitharju.ee.

Lehel olev info on jagatud alamjaotustesse, mis võimaldab leida infot erinevate võimaluste kohta, hõlbustavad enda külastuse planeerimist, sobivate tegevuste ja teenusepakkujate leidmist. 

 

Eesti Maaturism

Eesti Maaturismi ühenduse veebilehelt leiab infot erinevate maal puhkamise võimalustega. 

Maaturismi ühingu veebilehel olevad turismi- ja matkarajad, omal käel ringreisid ja tuurid.

 

Maaturismi ühingu poolt välja antud Eesti-Läti matkaradade väiketrükisest leiab Metsa matkaraja, mis kulgeb Riiast Tallinna ning läbib mõlema riigi metsasemaid alasid ja kolme rahvusparki. Metsa matkarada läbib ka Jõelähtme valla turismiobjekte.

Trükised leiad siit (eesti, inglise, saksa, soome, vene, läti keeles). 

 

Maaturismi veebilehelt leiab ka kohaliku toidu- ja joogi tootjate andmebaasi - Harjumaa kohalikud tootjad

 

31.05.22

Geopeitus rahvusparkides

Tähista looduskaitse 110. sünnipäeva ja mängi geopeitust rahvusparkides

Pakume võimalust veeta rohkem aega looduses, avastada uusi huvitavaid paiku ja meie rahvusparkide loodusväärtusi ning saada osa kohalikust kultuuripärandist põnevate lugude kaudu.

Alates 1. augustist saavad kõik Eestimaa elanikud võimaluse mängida geopeitust meie 6 rahvuspargis - Alutagusel, Karulas, Lahemaal, Matsalus, Soomaal ja Vilsandil ja otsida aardeid.

Kas teadsid, et looduskaitse Eestis tähistab sel aastal oma 110. sünnipäeva? Sel puhul kutsume teid avastama Eestimaa rahvusparke. Jõelähtme vallale on kõige lähemal Lahemaa rahvuspark.

RMK koostöös geopeituse kogukonnaga on igasse rahvusparki peitnud põnevaid lugusid ja huvitavaid fakte rahvusparkide ajaloost, loodusväärtustest jms. Tegemist on mänguga, mida on oodatud mängima, ka need kellel puudub eelnev kogemus geopeitusega. Palju toredat avastamist, seiklemist ning mängulist on ees ootamas ja mis oleks veel parem viis looduskaitse 110. sünnipäeva tähistamiseks, kui avastada kauneid paiku ning viibida koos meeldiva seltskonnaga värskes õhus.

Mis on geopeitus?
Geopeitus on värskes õhus mängitav aardeotsimismäng, mis viib sind tihtipeale senikäimata kohtadesse, mitmete vaatamisväärsuste juurde või muidu looduskaunitesse paikadesse ja tutvustab sulle nii mõndagi uut. Geopeitus paneb sind nägema asju, mida sa varem ei ole näinud või mille olemasolust sa teadlik polnud. Rohkem infot: www.geopeitus.ee/wiki/.

Rohkem infot vaata veebilehelt .

1.06.22

Jõelähtme, Rae ja Viimsi valdade võimalused veebis ja mobiilirakenduses Navicup

Alates sellest kevadest on kolme valla kergliiklusteede võrgustik, erinevad sportimisvõimalused, tervise- ja spordirajad ning muudki infot sisaldav kaart liikumishuvilisele kättesaadav uue äpirakenduse abil. 
 
"Jõelähtme, Rae ja Viimsi sportlik vaba aeg" kaardi leiad veebist või laadides alla populaarsust kogunud Navicup mobiilirakenduse. Sinna imub järjest uusi ja põnevaid teemakaarte üle Eesti – üks uus nende seas on „Jõelähtme, Rae ja Viimsi sportlik vabaaeg".

Praeguseks oleme kaardistanud asfalteeritud kergliiklusteed ning koostöös kolme valla entusiastlike spordiinimestega täieneb matka- ja terviseradade võrgustik, soovituslikud rattasõidu teekonnad ning parkimisvõimalused pidevalt.

Eraldi kaardikiht sisaldab muid sportimisvõimalusi ja seal pakutavaid lisateenuseid – külade tennise- ja võrkpalliväljakud, mänguplatsid, rulapargid, jõupingid jpm. Need objektid on automaatselt seotud spordirajatiste statistika andmebaasiga, mida uuendatakse iga aasta sügisel.

Kaart on pidevas uuenemises ja sinna on võimalus väga lihtsalt lisada erinevaid uudiseid (näiteks külades toimuvate spordivõistluste ja turniiride, ratta- ja paadilaenutuste, matkade toimumise, varustuste laenutamise jpm kohta). Uudise lisamiseks tuleb saata projektikoordinaatorile (e-post: margit@leaderph.eusooviavaldus, koos sündmuse või teenuse infoga. Vastuseks saadetakse teile rakenduse link, mille abil on lihtne määrata kaardil sündmuse asukoht ja lisada vajalik info. 

„Jõelähtme, Rae ja Viimsi sportlik vabaaeg" kaardirakenduse ellukutsujaks ja haldajaks on Põhja-Harju Koostöökogu.

 

20.06.22

Põhjarannik kutsub avastama

Vaata infot Facebookist

 

30.06.22

RATSUTAMINE

Rebala tallid

Aadress: Rebala küla, Jõelähtme vald, Harjumaa

Veebileht: Rebala tallid

E-postinfo@rebalatallid.com 

Telefon: 52 97 760 (Julia Katok)

Rebala tallid pakub kvaliteetset ratsutamisteenust.
Kõik teenused ette broneerimisega!

 

Obi tall

Aadress: Obi talu, Ruu küla, Jõelähtme vald, Harjumaa

Veebileht: Obi tall

E-postkruusmari@gmail.com 

Telefon: 60 14 876, Mob. 56 461 023 (Mari Kruus)

Võimalik on eelregistreerimisel ratsutada nii poni kui hobusega, samuti tellida poni kohapeale.

Kõik teenused ette broneerimisega!

 

 

UJUMINE, PUHKAMINE:

Kaberneeme puhkeala. 40 km Tallinnast kaunis liivarand, ilusad männimetsad. Olemas korralik parkla ja karjääri juures RMK puhkealad ja lõkkeplatsid. 


Punakivi rand. 35 km Tallinnast kaunis liivarand. Olemas korralik parkla, riietumise kabiinid ja tualetid.


Loo aleviku ujumiskoht. 15 km Tallinaast Pirita jõe ääres. Olemas riietumise kabiin ja tualett.

 

Iru saun
Iru saun asub Tallinna piiril, Pirita jõe kaldal looduskaunil jõeoru maastikukaitsealal. Lähedal asuvad matkarajad, tenniseväljak ja laste mänguplats

 

1.06.22

Kaberneeme vabatahtlik merepäästeüksus

Kontakt: Kaberneeme põik 2, Kaberneeme küla, Jõelähtme vald

Telefon50 66 697

E-postMittetulundusyhing.Kaberneeme.Klubi@eesti.ee

Koordinaadid Kaberneeme sadamas 59°31'13'', 25°16'37'' 

Teenused:

  • hülgevaatlusretked
  • linnuvaatlusreisid
  • giidiga ekskursioonid väikesaartele
  • piknikud
  • ööbimine
  • veesport: wakeboard, skimboard, wakeskate, tube, sukeldumine jne.
  • kalapüük
  • veepealsed päästetööd
  • veealused otsingud sonari ja kaameratega,
  • veetakso.

Kogu tulu kasutatakse merepäästemeeskonna koolitusteks ja varustuse hankimiseks. Tule ja ühenda meeldiv kasulikuga: nautides Kolga lahe puhkamisvõimalusi saad toetada vabatahtlike päästjaid.

Teenuste tellimine ja lisainfo siit