6.06.23
Elanikke: 46 inimest (1.06.2023 aasta seisuga)
Vabaühendused: MTÜ Rebala Kultuuriruum
 
 
 
Kostiranna küla asub Jõelähtme valla loodeosas, Tallinnast 25 km, Maardu linnast 5 km kaugusel. Põhjast piirneb Kostiranna küla Ihasalu lahega, jäädes Koljuotsa ja Piganeeme vahelisele alale. Läänest ja lõunast piirneb Ülgase külaga, idast Manniva külaga ning kagust Rebala külaga. Kostiranna küla pindala on 190 ha. 
 
(Koostaja MTÜ Kostitajate Klubi)
 
 
AJALUGU
Kostiranna nimi on tulnud Kostivere rannast. Sõnal kost:kosti on mitmeid tähendusi, neist enamik seotud külas ehk kostil käimisega, kostitamisega.
 
Kaudselt võib Kostiranna küla esmamainimiseks pidada aastat 1424, kui osa Kostiverest läks Pirita kloostri omandisse, sõlmitud lepingu järgi ka kalastuskohad, mis arvatavasti asusid rannal. 1637. aastast on teada Eestimaa pastorite koostatud talupoegade nimekirjad, kus on mainitud nelja Kostivere rannatalupoega. 1657. aastal on mainitud juba Kostivere randa ja Knuudi talu. Järgnevad kindlad andmed on aastast 1688, mil koostati suur Rootsi kataster. Toonasel kaardil on Kostivere mõisa lahustükk Kostiranna küla, kus elas kuus rannatalupoega.
 
Esimene täielik ülevaade Kostivere ranna elanikest pärineb 1716. aastast. Siis oli külas kaks talukohta ja neli vabadiku pere. Kokku oli Kostirannas elanikke 33. Elanike arvu rekordiks võib pidada Kostirannas 20. sajandi algust, kus algne elanike arv oli kasvanud viiekordseks (≈ 165 elanikku). Tänapäeval on Kostiranna elanike arv aga kasvanud üle 40.
 
 
VAATAMISVÄÄRSUSED
Kostiranna küla territooriumile jääb osaliselt Ülgase looduskaitseala – Ülgase pank, mille kõrgemat tipp on tuntud Hõbemäena. Maastik on astanguline ja klindiservaga. Vaatamisväärsuseks on endise fosforiidivabriku varemed ning kaevanduskäigud, kus talvituvad nahkhiired.